iQOO - submarka Vivo już wkrótce zaprezentuje flagowca dla graczy

Vivo intensywnie promuje swoją nową submarkę iQOO. Na rynku Indyjskim już niedługo pojawi się nowy flagowiec dla graczy oraz model z 5G.

Chińscy producenci elektroniki na przestrzeni ostatnich 10 lat z małych firm przeobrazili się w potentatów rynkowych. Teraz od dwóch lat widać odmienny trend - duże marki wydzielają mniejsze submarki produkujące sprzęt dla dedykowanego grona odbiorców. Wszystko zaczęło się od wydzielenia Redmi przez Xiaomi.

iQOO - submarka Vivo już wkrótce zaprezentuje flagowca dla graczy

Źródło: vivo.com

Teraz na podobny krok zdecydowało się Vivo, które specjalnie na jeden z największych rynków zbytu przygotowało nową markę iQOO.

Vivo podobnie, jak Oppo oraz Xiaomi jest jednym z największych chińskich producentów mimo, iż w Polsce smartfony tego przedsiębiorstwa spotkamy stosunkowo rzadko. Vivo słynie głównie z produkcji średniaków, ale w portfolio nie brakuje ciekawych i intrygujących smartfonów, jak Vivo V17 Pro z unikalnym modułem podwójnie wyskakującej kamery oraz Vivo V17 z najmniejszym na świecie aparatem wbudowanym w ekran.

Na początku tego roku Vivo poinformowało o stworzeniu nowej marki iQOO, która zajmie się sprzedażą flagowych urządzeń z segmentu premium. Plan działania jest prosty. Na początku na rynku pojawią się trzy smartfony - iQOO przeznaczony dla graczy, iQOO Pro oraz nieco tańszy iQOO Neo.

Wszystkie te urządzenia w chwili obecnej znane są tylko w Chinach. Najnowsze informacje z Azji wskazują, że iQOO pojawi się w Indiach, o czym pisaliśmy zaledwie kilka dni temu.

Teraz wiemy już, że firma planuje wprowadzić nową markę na arenie międzynarodowej. Pierwsze urządzenia pojawią się w Indiach, a producent skupi się na początku na smartfonach dla graczy.

Dziś w sieci pojawiły się informacje, które głoszą, że iQOO pojawi się początkowo w Indiach, ponieważ producent chce wprowadzić na tamtejszy rynek pierwszego flagowego smartfona z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 oraz z łącznością 5G.

Dodatkowo w sieci można znaleźć pogłoski, które wskazują, że Vivo zamierza zaprezentować urządzenia iQOO na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie, które trwają w dniach 24-27 lutego 2020 roku.

Więcej informacji dowiemy się zapewne w przeciągu najbliższych dni.

Źródło: xda-developers.com, indiatoday.in