iQOO - submarka Vivo zadebiutuje na rynku międzynarodowym

Vivo podobnie, jak Xiaomi zdecydowało się na stworzenie nowej submarki, która zajmie się produkcją flagowych urządzeń. Jak widać koncepcja się przyjęła, ponieważ iQOO zadebiutuje w Indiach.

Chińczycy ostatnimi czasy stworzyli nowy trend. Największe firmy technologiczne co jakiś czas wydzielają nowe submarki, które zajmują się produkcją urządzeń dedykowanych wybranym odbiorcom.

Na początku Huawei stworzył Honor'a, który zajmuje się produkcją tańszych odpowiedników smartfonów Huawei'a. Później na rynku zadebiutowało Redmi oraz POCO od Xiaomi, a także iQOO od Vivo. Ostatnia z submarek już niedługo zaistnieje na rynku międzynarodowym.

IQOO to submarka Vivo, która pojawiła się na rynku w lutym 2019 roku. W chwili obecnej produkty iQOO kupić można tylko i wyłącznie na lokalnym, Chińskim rynku, ale już niedługo marka zadebiutuje również w innych krajach.

W chwili obecnej linia iQOO składa się z pięciu modeli, a wiemy również o dwóch nadchodzących smartfonach iQOO 3 i iQOO 3 Neo.

Portal 91Mobiles powołując się na źródła branżowe donosi, że smartfony iQOO już w niedalekiej przyszłości pojawią się w sprzedaży w Indiach. Premiera pierwszych urządzeń planowana jest na marzec 2020 roku.

iQOO na arenie międzynarodowej funkcjonować będzie jako zupełnie niezależny od Vivo podmiot. Podobnie, jak w Chinach marka skupi się na produkcji i sprzedaży flagowych modeli premium, które kładą nacisk na jak najwyższą wydajność.

W chwili obecnej nie wiadomo, jakie urządzenia pojawią się na rynku indyjskim. Z pewnością możemy założyć, że producent nie przewiduje stworzenia nowego modelu specjalnie z myślą o Indiach. Oczekuje się, że Vivo dostarczy na rynek urządzenie z procesorem Qualcomm Snapdragon 8xx. Co ciekawe Vivo ogłosiło światowy debiut iQOO zaraz po tym, jak Xiaomi potwierdziło reaktywacje POCO oraz wydzielenie tej linii smartfonów, jako kolejnej submarki.

Zarówno iQOO, jak i POCO skupiają się na produkcji jak najwydajniejszych smartfonów, w jak najniższej cenie.

Ostatnimi czasy w sieci pojawiły się także informacje o nadchodzącym modelu o nazwie modeli V1950A. Smartfon zostanie wyposażony w 6,89 calowy ekran Full HD+ i oferowany będzie w dwóch konfiguracjach - 8 GB RAM + 128 GB ROM oraz 8 GB RAM i 256 GB ROM. Możliwe, że Vivo V1950A będzie kolejnym modelem, który sprzedawany będzie jako iQOO.

Źródło: 91mobiles.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących