iQOO - submarka Vivo zadebiutuje na rynku międzynarodowym

Vivo podobnie, jak Xiaomi zdecydowało się na stworzenie nowej submarki, która zajmie się produkcją flagowych urządzeń. Jak widać koncepcja się przyjęła, ponieważ iQOO zadebiutuje w Indiach.

Chińczycy ostatnimi czasy stworzyli nowy trend. Największe firmy technologiczne co jakiś czas wydzielają nowe submarki, które zajmują się produkcją urządzeń dedykowanych wybranym odbiorcom.

iQOO - submarka Vivo zadebiutuje na rynku międzynarodowym

Na początku Huawei stworzył Honor'a, który zajmuje się produkcją tańszych odpowiedników smartfonów Huawei'a. Później na rynku zadebiutowało Redmi oraz POCO od Xiaomi, a także iQOO od Vivo. Ostatnia z submarek już niedługo zaistnieje na rynku międzynarodowym.

Zobacz również:

  • Vivo X Fold pojawia się w Geekbench! Na pokładzie Snapdragon 8 Gen 1
  • Vivo IQOO Z5 oficjalnie. Czy Polacy go kupią?
  • Czarodzieje deskorolki na start! Graliśmy w OlliOlli World

IQOO to submarka Vivo, która pojawiła się na rynku w lutym 2019 roku. W chwili obecnej produkty iQOO kupić można tylko i wyłącznie na lokalnym, Chińskim rynku, ale już niedługo marka zadebiutuje również w innych krajach.

W chwili obecnej linia iQOO składa się z pięciu modeli, a wiemy również o dwóch nadchodzących smartfonach iQOO 3 i iQOO 3 Neo.

Portal 91Mobiles powołując się na źródła branżowe donosi, że smartfony iQOO już w niedalekiej przyszłości pojawią się w sprzedaży w Indiach. Premiera pierwszych urządzeń planowana jest na marzec 2020 roku.

iQOO na arenie międzynarodowej funkcjonować będzie jako zupełnie niezależny od Vivo podmiot. Podobnie, jak w Chinach marka skupi się na produkcji i sprzedaży flagowych modeli premium, które kładą nacisk na jak najwyższą wydajność.

W chwili obecnej nie wiadomo, jakie urządzenia pojawią się na rynku indyjskim. Z pewnością możemy założyć, że producent nie przewiduje stworzenia nowego modelu specjalnie z myślą o Indiach. Oczekuje się, że Vivo dostarczy na rynek urządzenie z procesorem Qualcomm Snapdragon 8xx. Co ciekawe Vivo ogłosiło światowy debiut iQOO zaraz po tym, jak Xiaomi potwierdziło reaktywacje POCO oraz wydzielenie tej linii smartfonów, jako kolejnej submarki.

Zarówno iQOO, jak i POCO skupiają się na produkcji jak najwydajniejszych smartfonów, w jak najniższej cenie.

Ostatnimi czasy w sieci pojawiły się także informacje o nadchodzącym modelu o nazwie modeli V1950A. Smartfon zostanie wyposażony w 6,89 calowy ekran Full HD+ i oferowany będzie w dwóch konfiguracjach - 8 GB RAM + 128 GB ROM oraz 8 GB RAM i 256 GB ROM. Możliwe, że Vivo V1950A będzie kolejnym modelem, który sprzedawany będzie jako iQOO.

Źródło: 91mobiles.com