iRiver Framee-M - cyfrowa ramka z...uszami

Firma iRiver wprowadziła do sprzedaży nową cyfrową ramkę, której nadała oznaczenie Framee-M. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla miłośników kreskówek Disney'a.

Najnowsza cyfrowa ramka firmy iRiver - model o oznaczeniu Framee-M - z pewnością idealnie będzie się komponowała z zabawkami znajdującymi się w pokoju naszej pociechy. Przypadnie ona do gustu szczególnie tym dzieciom, które uwielbiają kreskówki Disney'a, a w szczególności jego najbardziej znaną postać - Myszkę Miki. Urządzenie dysponuje bowiem czerwoną ramką nad którą górują jednoznacznie kojarzące się czarne uszy (ramka jest również dostępna w wersji z czerwoną kokardą (Myszka Mini)).

Jeżeli chodzi o parametry nowości, wyposażona ona została w 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli), dzięki któremu potrafi wyświetlić obraz cechujący się (wedle deklaracji producenta) współczynnikiem kontrastu na poziomie 350:1. Ramka wspiera formaty JPEG (zdjęcia) i MPEG-4 (filmy 30 kl./sek.) oraz pozwala na odtwarzanie plików muzycznych zapisanych w formacie mp3. Warto też wspomnieć o wbudowanej pamięci flash o pojemności 1 GB, możliwości jej rozbudowy poprzez wykorzystanie kart SD/MMC, funkcji kalendarza, zegarka i alarmu oraz wadze wynoszącej 110 gramów.

Urządzenie pojawi się na rynku japońskim w dniu jutrzejszym w cenie 9999 jenów (około 324 zł). Niestety nie wiadomo kiedy trafi na półki europejskich sklepów.