iRobot Roomba i3+ - najnowszy robot sprzątający ze stacją Clean Base

Nowa seria robotów sprzątających iRobot trafiła właśnie na polski rynek. Jak prezentuje się najnowszy model Roomba i3+ i jakie funkcje posiada?

W ofercie jednego z najpopularniejszych producentów robotów sprzątających pojawił się nowy odkurzacz automatyczny - Roomba i3+. Model - podobnie jak jego poprzednicy Roomba i7+ oraz Roomba s9+ - został wyposażony w stację Clean Base, umożliwiającą ładowanie oraz automatyczne opróżnianie zbiornika na zanieczyszczenia. Zabrudzenia gromadzone są w szczelnym, wymiennym worku, który - jak zapewnia producent - pomieści ilość brudu odpowiadającą nawet 60 cyklom pracy robota. Poza tym, stacja wyposażona została w system AllergenLock, który ma zatrzymywać do 99% szkodliwych cząsteczek. Dodatkową ochronę przed zanieczyszczeniami w powietrzu, zapewnia również filtr, zatrzymujący 99% cząsteczek pyłków, pleśni, roztoczy oraz sierści zwierząt.

iRobot Roomba i3+ - najnowszy robot sprzątający ze stacją Clean Base

Jeszcze lepsza funkcjonalność

iRobot Roomba i3+ posiada 3-stopniowy system sprzątania, na który składa się wirująca szczotka do sprzątania przy krawędziach, dwie szczotki główne z bieżnikowaną, gumową powłoką oraz wysoka siła ssąca, która dzięki optymalizacji przepływu strumienia powietrza koncentruje się bezpośrednio na podłożu. Dodatkowym udogodnieniem ma być system wykrywania obszarów bardziej zabrudzonych Dirt Detect, który znany jest ze wcześniejszych modeli iRobotów.

Zobacz również:

Nowy model Roomba i3+ przeznaczony jest do wszystkich rodzajów podłóg. Jak podkreśla producent, sprząta w sposób usystematyzowany, poruszając się wzdłuż równoległych linii, precyzyjnie nawigując każde pomieszczenie. Jeżeli w trakcie cyklu pracy robotowi zabraknie energii, wróci do stacji, naładuje akumulator i następnie dokończy proces sprzątania.

iRobot Roomba i3+ - najnowszy robot sprzątający ze stacją Clean Base

Ulepszona aplikacja

Szersze możliwości personalizacji procesu sprzątania są możliwe za sprawą platformy iRobot Genius. Dzięki nowej platformie, aplikacja iRobot Home ma być jeszcze bardziej funkcjonalna. Umożliwia ona robotom Roomba i3+ sugerowanie optymalnych rozwiązań w oparciu o nawyki domowników. Przykładowo będą to rekomendowane harmonogramy sprzątania, w oparciu o wykonane już cykle pracy, czy pomocne sugestie, np. jak często sprzątać w okresie linienia zwierząt.

Automatyzacje oparte na zdarzeniach można skonfigurować bezpośrednio w aplikacji iRobot Home. Są one dostępne dla użytkowników robotów iRobot, które wspierane są przez platformę iRobot Genius oraz aplety IFTTT.

Nie zabrakło również możliwości sparowania robota z asystentami głosowymi Alexa lub Google. Oprócz tego urządzenie obsługuje również technologię Imprint Link, więc może współpracować z robotem mopującym Braava jet m6.

iRobot Roomba i3+ - najnowszy robot sprzątający ze stacją Clean Base

Cena i dostępność

Nowa seria robotów odkurzających Roomba i3 dostępna jest w dwóch wariantach:

  • iRobot Roomba i3 (z konwencjonalną stacją dokującą w zestawie) w cenie katalogowej 2199 zł
  • iRobot Roomba i3+ (ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base w zestawie) w cenie katalogowej 3199 zł

Zobaczcie również: Styczniowe wyprzedaże elektroniki - sprawdź najciekawsze promocje