iSeek 1.0.1 obsługuje Panterę

Ukazała się aktualizacja dla niewielkiego, aczkolwiek bardzo pożytecznego narzędzia o nazwie iSeek dla systemów Mac OS X. Pozwala ono na łatwe przeszukiwanie stron internetowych, słowników, tezaurusów oraz popularnych wyszukiwarek, takich jak np. Google.

Aplikacja jest dostępna w postaci niewielkiego okna wyszukiwania na pasku systemowym. Po kliknięciu na okno, odsłania się dość pokaźne menu zawierające między innymi listę ostatnio poszukiwanych słów oraz katalog informacyjnych serwisów internetowych, z pomocy których najczęściej korzystamy. Oczywiście możemy w każdej chwili dodać nowy serwis (w zasadzie dowolną stronę), co umożliwia wygodny kreator. W łatwy sposób możemy dzięki temu sprawdzić definicję słowa w słowniku, poszukać synonimu w tezaurusie, a nawet zlokalizować znane cytaty związane z danym wyrażeniem.

Najnowsza edycja obsługuje już system operacyjny Mac OS X 10.3. Nacisk położono w niej także na optymalizację pracy procesora. Dodano również funkcję automatycznego sprawdzania dostępności nowej wersji na stronie internetowej autorów aplikacji - Ambrosia Software.

Pełna wersja iSeek kosztuje 15 USD. Wymaga posiadania systemu operacyjnego Mac OS X 10.1 lub późniejszych jego edycji.

Więcej informacji: http://www.ambrosiasw.com


Zobacz również