iTaxi.pl - smartfon, GPS i zamawianie taksówek

Smartfony wyposażone w GPS są coraz powszechniejsze, a skorzystać z tego ma aplikacja iTaxi.pl dla Androida oraz iOS. Pozwoli ona na zamawianie taksówek bez dzwonienia do centrali i podawania miejsca naszego pobytu. Wszystko to załatwimy za pomocą aplikacji i GPS-a w naszym smartfonie.

iTaxi.pl

iTaxi.pl to system zamawiania taksówek, w którym nie dzwonimy do dyspozytorni, tylko łączymy się bezpośrednio z taksówkarzem wyposażonym w odpowiednią aplikację. Pasażer widzi na ekranie smartfonu pobliskie taksówki i wie ile przyjdzie mu jeszcze poczekać na tę którą wybrał. Kierowca wie natomiast, gdzie znajduje się klient dzięki GPS-owi w jego smartfonie.

Na razie iTaxi.pl jest w fazie beta i funkcjonuje wyłącznie w Warszawie. W Gazecie.pl czytamy, że taksówkarze chcący skorzystać z nowego systemu zamawiania taksówek nie będą musieli rezygnować z pracy w korporacjach. Wszyscy chętni otrzymają natomiast smartfony z zainstalowaną aplikacją.

Taksówki iTaxi.pl jeżdżą już po Warszawie od 14 lutego, a firma testuje, jak działa system. Wszyscy pasażerowie chętni do uczestnictwa w beta testach muszą zarejestrować się na stronie iTaxi.pl, aby otrzymać odpowiednią aplikację. W wakacje 2012 roku nowy system ma obsługiwać ponad 1 000 taksówek, a aplikacja będzie dostępna w Android Market i App Store.

Dzisiaj, 16 lutego, firma iTaxi.pl poinformowała prasę, że inwestorem przedsięwzięcia został Łukasz Wejchert, który pod koniec 2011 roku zrezygnował z pracy na stanowisku członka zarządu TVN. Więcej informacji można uzyskać na facebookowym fanpage'u iTaxi.pl.