iTunes 10.5 - pobierz przed premierą iOS 5

Nowa wersja programu iTunes jest już dostępna. Pojawiła się przed premierą iOS 5 i jest potrzebna do pobrania nowej edycji mobilnego systemu Apple. Nowe iTunes dające przedsmak usługi iCloud jest więc niezbędnym oprogramowaniem dla posiadaczy iPodów Touch, iPadów i iPhone'ów.

iTunes
Przy dużych aktualizacjach oprogramowania, Apple wymaga, by użytkownicy posiadali najnowszą wersję iTunes. Dlatego wszyscy posiadacze urządzeń z iOS czekający na aktualizację systemu muszą najpierw wyposażyć się w najnowszą wersję tej aplikacji.

iTunes 10.5 wykorzystuje możliwości iCloud i pozwala użytkownikom na ponowne pobieranie wcześniej zakupionej muzyki i innych produktów. Po kliknięciu na Purchased po lewej stronie ekranu, a następnie na Download Previous Purchases będziemy mogli pobrać wcześniej nabyte produkty. Pozwala to także na bezpieczne usunięcie ich z lokalnego dysku, gdyż będą na stałe zapisane w iTunes.

Zobacz również:

  • 44 urodziny Orlando Blooma - gdzie obejrzeć filmy, w których gra?
  • Sprawdź, czy Twóje hasła na iPhone są zagrożone!
  • Jak skonfigurować wszystkie funkcje iCloud+ w iOS 15?

Jeśli po kliknięciu Purchased wybierzemy opcję Configure Automatic Downlaods, to będziemy w stanie zdecydować, czy zakupione piosenki, aplikacje itd. mają pojawiać się automatycznie np. na naszym iPhonie, jeśli dokonamy zakupu z innego urządzenia. Opcja ta działa już w systemach starszych od iOS 5.