iTunes 4 od podszewki

Digit przedstawia wszystkie funkcje iTunes 4, włącznie z funkcjami muzycznego sklepu internetowego Apple'a dostępnymi dla polskich użytkowników.

Digit przedstawia wszystkie funkcje iTunes 4, włącznie z funkcjami muzycznego sklepu internetowego Apple'a dostępnymi dla polskich użytkowników.

Program iTunes to jeden z najlepszych odtwarzaczy MP3 na rynku, a na pewno na platformie Macintosha. Pierwsza wersja tego programu była dość uboga w funkcje i odstawała od innych odtwarzaczy, takich jak świetny Sound Jam (który został podkupiony przez Apple'a).

iTunes 4 od podszewki

iTunes to jednak nie tylko maszynka do odtwarzacza MP3. Posiadacze szybkich łączy mogą posłuchać internetowych rozgłośni muzycznych. Wersja 4. programu została rozbudowana o możliwość zakupu nagrań ze sklepiku muzyczynego Apple'a (niestety, na razie jest to możliwe tylko w Stanach, aczkolwiek krążą informacje, że sytuacja zmieni się jesienią). Bardzo ciekawą funkcją jest udostępnianie kolekcji muzycznej zarówno w sieci lokalnej, jak i w Internecie.

W nowej wersji iTunes pojawił się konkurencyjny standard kodowania audio AAC, który według testów zapewnia lepszą jakość muzyki i mniejszy rozmiar pliku wynikowego w porównaniu z plikiem MP3 o analogicznych ustawieniach.

Do kodowania w AAC potrzebny jest również QuickTime 6.2!

Używanie iTunes nie jest skomplikowane, aczkolwiek niektóre ciekawe funkcje są dość głęboko ukryte.

Dlatego digit przedstawia iTunes 4 od podszewki.

iTunes 4 od podszewki
iTunes 4 od podszewki

iTunes 4 od podszewki

<b>D</b> Tworzenie inteligentnych list odtwarzania jest bardzo proste. Użyj trzech rozwijanych list <b>1</b> do zdefiniowania warunków. Kliknięcie przycisków + lub - powoduje dodanie lub usunięcie reguły. Wiersz <b>3</b> umożliwia ograniczenie wyboru lub losowy wybór. Opcja Live updating <b>4</b> dokonuje automatycznej aktualizacji listy odtwarzania, na przykład, po dodaniu nowych utworów.

iTunes 4 od podszewki

<b>F</b> Zaznacz opcję <b>1</b>, aby włączyć korektor. Na rozwijanej liście <b>2</b> możesz wybrać jeden z wielu typów korekcji. Suwak <b>3</b> pozwala na zmniejszenie lub zwiększenie relatywnej głośności pliku. Suwaki <b>4</b> po prawej stronie okna pozwalają na dopasowanie poszczególnych częstotliwości dźwięku do własnych upodobań.

iTunes 4 od podszewki

<b>B</b> iTunes zapewnia dostęp do ogromnej liczby internetowych stacji radiowej w kilkunastu gatunkach - od ambientu, poprzez pop i rock, aż po jazz i muzykę klasyczną. Dwukrotne kliknięcie wybranej kategorii powoduje odświeżenie listy stacji. Wiele rozgłośni nadaje muzykę z różną jakością; wybór należy dopasować do posiadanego łącza internetowego.

iTunes 4 od podszewki

<b>E</b> Aby dodać okładkę płyty, zaznacz jeden lub kilka utworów, a następnie przeciągnij plik z okładką w lewy dolny róg okna iTunes. Możesz nawet przeciągać bezpośrednio z przeglądarki internetowej! Pamiętaj jednak, że okładka jest dopisywana do każdego pliku MP3 lub AAC, co może spowodować ich znaczne zwiększenie.