iTunes Music Store - już 200 milionów!

Internetowy sklep muzyczny iTunes Music Store zanotował przekroczenie bariery 200 milionów zakupionych i pobranych plików muzycznych od momentu uruchomienia. Jubileuszowym nagraniem został jeden z utworów grupy U2.

Duża konkurencja w branży najwyraźniej wychodzi iTunes Music Store na dobre. Eddy Cue, przedstawiciel koncernu Apple, zwraca uwagę na fakt, iż współzawodnictwo firm oferujących sprzedaż muzyki online przyciąga uwagę potencjalnych klientów: "Naszą popularność zawdzięczamy także sprzedaży odtwarzaczy iPod" - dodaje Cue.

iTunes Music Store istnieje od kwietnia 2003 roku, a w jego zasobach znajduje się obecnie już ponad milion plików, większość w cenie 99 centów. W ofercie sklepu znajdują się nie tylko nagrania wykonawców ze stajni największych wytwórni płytowych, ale między innymi także ekskluzywne i trudno dostępne pozycje.

Ważnym ułatwieniem dla użytkowników jest możliwość wstępnego przesłuchania 30-sekundowego fragmentu wybranego utworu przed dokonaniem zakupu. Funkcja "Artist Alerts" powiadamia zaś użytkownika o pojawieniu się nowych nagrań jego ulubionego wykonawcy w ofercie sklepu.

Więcej informacji: iTunes


Zobacz również