iTunes Polska - jest muzyka, a będzie jeszcze więcej!

Apple postanowiło w końcu wprowadzić sklep z muzyka iTunes do Polski. Wszyscy posiadacze urządzeń firmy z Cupertino oraz osoby, które zainstalują iTunes na pecetach, będą mogły korzystać z największego sklepu z muzyką w internecie. Niedługo dostępne będą także seriale i filmy.

iTunes Polska

Do tej pory polska wersja iTunes pozwalała jedynie na kupowanie aplikacji (App Store) oraz pobieranie darmowych treści (Podcasts, iTunes U). Teraz sklep internetowy Apple rozszerza swój asortyment. Logując się na polskie konto można kupować muzykę, audiobooki i dzwonki do iPhone'a.

Na iPadzie i iPhonie dostępny jest także sklep iBookStore z e-bookami. Oprócz tego, już niedługo dzięki iTunes będzie można kupować filmy i seriale. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie oferta i czy znajdą się w niej polskie produkcje. Jeśli chodzi o muzykę, to do wyboru mamy te same utwory, co w innych europejskich wersjach sklepu, choć trzeba przyznać, że jest wśród nich sporo polskich piosenek.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry i aplikacje dla dzieci na iPhone'a i iPada. Nauka i zabawa na wyciągnięcie ręki

Polskie iTunes z europejskimi cenami

Ceny w iTunes Polska podane są w euro. Niestety nie zostały one przeliczone zgodnie z kursem walut. Jeśli nowa płyta kosztuje w amerykańskiej wersji 9,99 dolarów, to u nas będzie dostępna po 9,99 euro. Tak przynajmniej wygląda to na razie. Ceny są więc porównywalne do cen albumów na CD. Można natomiast kupić pojedyncze utwory za 0,99 euro lub nawet taniej i stworzyć swoją własną playlistę.

Apple nie traci tempa

4 października ma odbyć się konferencja Apple, której głównym tematem będzie nowy iPhone. W tym samym czasie powinny zostać zaprezentowane iOS 5 oraz iCloud. Ta ostania usługa pozwoli użytkownikom urządzeń Apple na przechowywanie w chmurze muzyki zakupionej za pomocą iTunes i nie tylko. Z internetowego sklepu mogą jednak korzystać także posiadacze komputerów PC.

To kolejna duży krok Apple na polskim rynku. Niedawno amerykańska firma otworzyła internetowy sklep ze sprzętem Apple Store. Można w nim kupować urządzenia tej firmy oraz akcesoria dla nich przeznaczone.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: