iTunes będzie współpracował z Linuksem

Do tej pory, odtwarzacz iTunes oraz system operacyjny Linux nie szły ze sobą w parze. Niedługo jednak ta sytuacja może ulec zmianie. Firma CodeWeavers poinformowała, iż w najnowszej wersji programu CrossOver Office dodano obsługę aplikacji koncernu Apple.

CodeWeavers specjalizuje się w oprogramowaniu umożliwiającym uruchamianie programów z systemu Windows na Linuksie. Ich produkt o nazwie CrossOver Office 3.1 uzyskał w najnowszej wersji wsparcie dla aplikacji iTunes. Najnowsza edycja CrossOver Office jest jeszcze w fazie beta i do tej pory udostępniono ją jedynie dotychczasowym klientom CodeWeavers. Finalnej wersji możemy się spodziewać jeszcze w tym roku. Jak tłumaczy Jeremy White, szef CodeWeavers, iTunes był najbardziej pożądanym przez użytkowników programem.

Niestety Apple nie przewidziało wersji iTunes przeznaczonej dla systemów Linux. Jedynym wyjątkiem, jaki poczyniono w tym zakresie było udostępnienie programu dla systemów z rodziny Windows oraz umożliwienie jego użytkownikom korzystanie z przenośnych odtwarzaczy iPod. Pojawiły się już co prawda programy, które z poziomu Linuksa mogą połączyć się z odtwarzaczem, co więcej plany zakładały również umieszczenie tego systemu w samym urządzeniu. Konkurencyjny produkt Della - Dell DJ bez problemu porozumiewa się z Linuksem, dzięki aplikacji Lsongs firmy Linspire.

Więcej informacji: CodeWeavers