iTunes dla Windows - już za tydzień?

Niewykluczone, że "windowsowa" wersja serwisu muzycznego iTunes Music Store zostanie uruchomiona znacznie wcześniej niż się spodziewano. Treść rozesłanego do amerykańskich dziennikarzy zaproszenia na konferencję prasową sugeruje, że start nowej wersji iTunes może się odbyć już za niecały tydzień.

W zaproszeniu (konferencja zaplanowana jest na 16 października) napisano m.in., że "największe tegoroczne przedsięwzięcie muzyczne wkrótce stanie się jeszcze większe". Obok znajduje się rysunek osoby trzymającej iPoda - jedyny przenośny odtwarzacz audio, potrafiący odtwarzać pliki pobierane z iTunes Music Store. Wydaje się więc, że start nowej, przeznaczonej dla użytkowników systemów z rodziny Windows, wersji serwisu muzycznego Apple'a jest bliski - tym bardziej, że koncern w bardzo podobny sposób anonsował w kwietniu uruchomienie iTunes Music Store.

"Macowa" wersja serwisu odniosła olbrzymi sukces i to mimo stosunkowo niewielkiej dostępności (mogą korzystać z niego jedynie mieszkający w USA użytkownicy Macintoshy). W ciągu niespełna pół roku Apple sprzedał za pośrednictwem serwisu ponad 10 mln utworów.

Od pewnego czasu mówi się również o planach uruchomienia europejskiej wersji serwisu - data jej premiery pozostaje jednak na razie nie znana.