iTunes - kinowe hity po 10 USD?

Do końca bieżącego roku koncern Apple zamierza rozszerzyć ofertę swojego internetowego sklepu muzycznego iTunes o pełnometrażowe filmy - informuje serwis Appleinsider.com. Koncern na razie nie potwierdził tych doniesień, jednak nieoficjalnie wiadomo, że aktualnie trwają negocjacje cenowe z koncernami filmowymi.

Zdaniem dziennikarzy Appleinsider.com, szef Apple'a, Steve Jobs, zaproponował koncernom filmowym, że będzie sprzedawał w iTunes ich filmy po 9,99 USD. Propozycja ta została jednak odrzucona - przedstawiciele koncernów uznali, że to zdecydowanie zbyt mało. Sugerowana przez nich cena pobrania filmu to ok. 20 USD - przy czym starsze propozycje mają być tańsze, zaś najnowsze hity kinowe odpowiednio droższe. "Nie możemy sobie pozwolić, by nasze najpopularniejsze tytuły kosztowały tyle samo, co mniej chodliwe" - tłumaczy przedstawiciel jednej z wytwórni filmowych.

Warto przypomnieć, że w tej chwili Apple sprzedaje piosenki po 99 centów, a seriale i programy telewizyjne po 1,99 USD za odcinek.

Przedstawiciele przemysłu filmowego mówią, iż mają świadomość, jak ważne jest ustalenie odpowiedniej ceny filmu - "Wiemy, że zbyt droga oferta nie skłoni użytkowników do korzystania z legalnych serwisów. Dlatego potrzebne są w tej sprawie dalsze negocjacje" - tłumaczy pracownik jednej z wytwórni.

Więcej informacji: Appleinsider.com.