iTunes nie lubi kobiecych piersi

O tym, że iTunes słynie z dość rygorystycznej polityki odnośnie umieszczania aplikacji w swojej ofercie, wiemy nie od dziś. W ostatnich dniach po raz kolejny ciekawy program został odrzucony. Tym razem dotyczy to aplikacji iBoobs.

Aplikacja napisana przez Mystic Game Development przedstawiała kobiece piersi (oczywiście nie do końca odsłonięte), które falowały zgodnie z kierunkiem wychylenia iPhone'a, tudzież przy jego potrząśnięciu. Jednak osobom zarządzającym treściami w iTunes nie spodobał się ten program, w związku z czym nie został on wprowadzony do oferty. Jako powód odrzucenia podane zostały "nieodpowiednie treści" prezentowane przez program.

To nie pierwszy raz kiedy polityka AppStore wywołuje poruszenie wśród swoich klientów. Jednym z najgłośniejszych przypadków był program "I am rich", o którym niedawno informowaliśmy. Na AppStore narzekali również twórcy oprogramowania, którym nie podobały się ceny własnych produktów narzucanych przez sklep. Jednak w przypadku giganta jakim jest Google okazało się, że "duży może więcej".