iTunes ponownie na celowniku

Nieznana szerzej ekipa programistów udostępniła oprogramowanie o nazwie OurTunes, które pozwala na bezproblemowe współdzielenie w sieci lokalnej muzyki zgromadzonej w bibliotece odtwarzacza Apple - iTunes.

OurTunes przypomina sposobem działania zaprezentowany już jakiś czas temu program MyTunes. Pozwala on na przeglądanie zasobów muzycznych zgromadzonych w odtwarzaczu iTunes na innym komputerze oraz pobieranie wybranych plików (zarówno w formacie MP3, jak i AAC) na dysk twardy własnego komputera. Jedynie utwory zakupione w internetowym sklepie muzycznym Apple - iTunes Music Store, które zabezpieczone są systemem DRM, nie są podatne na tego typu praktyki. Program działa jedynie na komputerach znajdujących się w ramach jednej sieci lokalnej (nie jest możliwe przeszukiwanie zawartości komputerów, jak ma to miejsce w sieciach P2P).

Oprogramowanie zostało napisane z wykorzystaniem platformy Java. Swoje zastosowanie znaleźć może zatem zarówno na platformie Windows, jak i Mac OS. W porównaniu do MyTunes, zostało również wzbogacone o wyszukiwarkę. Jak do tej pory nie jest znane stanowisko Apple odnośnie kolejnego 'łamacza' iTunes. Na swojej stronie internetowej, grupa programistów ostrzega, iż ich narzędzie jest jeszcze w fazie testów i dopracowywania.