iTunes w Japonii

Koncern Apple otwiera sklep muzyczny iTunes w kolejnym kraju - tym razem jest to Japonia. Tym samym Kraj Kwitnącej Wiśni staje się 20 państwem, gdzie dostępna jest ta usługa.

iTunes w Japonii

Steve Jobs podczas otwarcia iTunes Japonia

W momencie uruchomienia japońska wersja sklepu dysponuje katalogiem ok. 1 mln utworów z różnych wytwórni muzycznych. Cena, za jaką japońscy klienci sklepu będą mogli kupować niektóre utwory, jest jednak wyższa niż w przypadku np. amerykańskiego iTunes. W Stanach pobranie pliku kosztuje 99 centów, w Japonii zaś od 200 do 300 jenów, co w przeliczeniu daje ok. 1,80 - 2,70 USD.

Steve Jobs, prezes Apple'a, obecny podczas oficjalnego otwarcia sklepu w Japonii, uspokoił jednak, że cena ta dotyczy jedynie 10 % katalogowej oferty sklepu. Ceny pozostałych plików będą kształtować się na poziomie 150 jenów.

Zobacz również:

  • Najlepsze strony z legalną muzyką do pobrania za darmo

iTunes jest niekwestionowanym liderem w branży muzycznych sklepów online - niedawno liczba pobrań plików w tym sklepie od momentu powstania przekroczyła granicę 500 mln (informowaliśmy o tym w artykule "Ostatnie odliczanie" w iTunes").

Na koniec pozostaje zapytać - kiedy iTunes Polska?

Więcej informacji: Apple


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: