iTunes w Japonii

Koncern Apple otwiera sklep muzyczny iTunes w kolejnym kraju - tym razem jest to Japonia. Tym samym Kraj Kwitnącej Wiśni staje się 20 państwem, gdzie dostępna jest ta usługa.

Steve Jobs podczas otwarcia iTunes Japonia

Steve Jobs podczas otwarcia iTunes Japonia

W momencie uruchomienia japońska wersja sklepu dysponuje katalogiem ok. 1 mln utworów z różnych wytwórni muzycznych. Cena, za jaką japońscy klienci sklepu będą mogli kupować niektóre utwory, jest jednak wyższa niż w przypadku np. amerykańskiego iTunes. W Stanach pobranie pliku kosztuje 99 centów, w Japonii zaś od 200 do 300 jenów, co w przeliczeniu daje ok. 1,80 - 2,70 USD.

Steve Jobs, prezes Apple'a, obecny podczas oficjalnego otwarcia sklepu w Japonii, uspokoił jednak, że cena ta dotyczy jedynie 10 % katalogowej oferty sklepu. Ceny pozostałych plików będą kształtować się na poziomie 150 jenów.

iTunes jest niekwestionowanym liderem w branży muzycznych sklepów online - niedawno liczba pobrań plików w tym sklepie od momentu powstania przekroczyła granicę 500 mln (informowaliśmy o tym w artykule "Ostatnie odliczanie" w iTunes").

Na koniec pozostaje zapytać - kiedy iTunes Polska?

Więcej informacji: Apple


Zobacz również