iTunes w milionie "pecetów"

Koncern Apple poinformował, że udostępnione kilka dni temu oprogramowanie, umożliwiające użytkownikom systemów Windows 2000 i XP korzystanie z serwisu muzycznego iTunes Music Store, zostało pobrane już ponad milion razy. Przy okazji wyszło na jaw, że błędy w oprogramowaniu nie są jedynie domeną Microsoftu - z relacji użytkowników wynika, że aplikacja może powodować "zawieszanie się" komputerów.

Program iTunes for Windows został udostępniony w miniony czwartek - przedstawiciele Apple mówią, że od tego momentu sprzedaż plików muzycznych z serwisu iTunes Music Store podwoiła się. Liczba plików sprzedanych w ciągu weekendu również wyniosła ok. 1 miliona. Dla porównania, podobna ilość została sprzedana w ciągu pierwszych 7 dni od uruchomienia iTunes w kwietniu ubiegłego roku. Całkowita sprzedaż od tamtej pory sięgneła 14 milionów utworów. Szerzej o uruchomieniu iTunes Music Store dla Windows oraz udostępnieniu aplikacji iTunes 4.1 pisaliśmy na łamach serwisu w ostatni piątek: http://www.pcworld.pl/news/60153.html

"Windowsowi" użytkownicy iTunes narzekają jednak, iż program ten powoduje niekiedy "zawieszanie się" systemu - najczęściej podobne problemy zgłaszają osoby korzystające z Windows 2000 Professional. Objawia się to w sytuacji procesu ponownego uruchamiania systemu po zainstalowaniu aplikacji. Wskaźnik załadowania systemu dochodzi do połowy i zatrzymuje się. Kolejne zarzuty wobec programu dotyczą cześciowej reorganizacji zbiorów muzycznych na dysku użytkownika. Winne są temu domyślne ustawienia iTunes.

Występujący błąd może być spowodowany instalacją w systemie dodatkowych procesów systemowych, które są koniecznie do funkcjonowania programu. Przykładowo jeden z nich pozwala na obsługę nagrywania płyt CD z poziomu iTunes. Przedstawiciele Apple zalecają w przypadku zawieszania się systemu uruchomienie maszyny w trybie awaryjnym i tymczasowe odinstalowanie aplikacji (należy więc przypuszczać, że trwają już prace nad kolejną, poprawioną wersją iTunes dla Windows).

Więcej informacji:

http://www.apple.com/itunes


Zobacz również