id Software ostrzega media

id Software ostrzega, że nie będzie współpracować z czasopismami i serwisami internetowymi, które opublikują, wykradzione deweloperowi arty z czwartej części Quake.

W oficjalnym oświadczeniu id Software ostrzegła zarówno internetowe jak i papierowe media, że odmówi współpracy z każdym, kto wykorzysta w swoich publikacjach arty, które pojawiły się w Internecie pod koniec ubiegłego tygodnia. Jednocześnie id Software zażądał wycofania screenów opublikowanych już w serwisach internetowych.

Choć nie wiadomo w jaki sposób arty przedostały się do sieci, nieoficjalnie mówi się, że zostały wykradzione z serwerów firmy. Podobno deweloper zagroził konsekwencjami prawnymi przynajmniej jednemu serwisowi internetowemu, który zamieścił odnośniki do rzeczonych artów.

Prace nad czwartą odsłoną Quake'a prowadzone są przez studio Raven pod ścisłą kontrolą ID Software. Nie ma jeszcze ustalonej oficjalnej daty premiery gry, a specjaliści przewidują że do rąk graczy może trafić najwcześniej w połowie przyszłego roku.