id Software stworzy Dooma IV, Rage oraz sequel gry Quake Arena

Firma id Software nie próżnuje. Od jej pracowników już teraz możemy się dowiedzieć aż o trzech planowanych tytułach. Szczegóły poniżej.

O ile Rage jest już oficjalnie zapowiedziany, tak Doom IV czy sequel Quake Arena są w fazie wstępnych plotek. Puścił je w eter John Carmack - współzałożyciel id Software. Podczas jednego z wywiadów wspomniał on, że firma nie ma zamiaru porzucać Dooma. Gracze mogą być zatem pewni, że powstanie czwarta odsłona najsłynniejszego shootera wszechczasów.

To jednak nie wszystko bowiem istnieje prawdopodobieństwo, że id Software wypuści także kontynuację Quake Arena. W tym wypadku jednak opieramy się tylko i wyłącznie na plotkach krążących w świecie gier.

Najbliższą oficjalnie zapowiedzianą grą, jaką wyda id Software będzie Rage. Na początku firma chciała stworzyć kolejnego mrocznego shootera jednak w trakcie produkcji zespół zmienił zdanie. W ten sposób narodził się ich najnowszy tytuł.

Rage ma być postapokaliptycznym shooterem, jednak w przeciwieństwie do poprzednich tytułów firmy, tym razem akcja ma mieć miejsce na otwartym terenie. Do typowych elementów gatunku producenci dołożyli więc pojazdy. I właśnie to będzie kluczowe dla rozgrywki. Odpowiednio zmodyfikowany wehikuł służyć będzie do szybkiego przemieszczania się po bezdrożach i wykonywania misji.

Niestety o grze nie wiadomo nic więcej. Posługiwanie się pojazdami sugeruje jednak, że będziemy mieli do czynienia z bardzo dużym obszarem rozgrywki. Nieznana jest jak na razie data premiery gry ani wymagania sprzętowe. Wiadomo natomiast, że tytuł ma się ukazać zarówno na PC jak i konsole Xbox 360 i Playstation 3.