iiyama ProLite B2403WS

Duże monitory, które coraz częściej pełną także funkcję telewizora LCD, coraz częściej znajdują się w kręgu zainteresowania wymagających klientów.

Duże monitory, które coraz częściej pełną także funkcję telewizora LCD, coraz częściej znajdują się w kręgu zainteresowania wymagających klientów.

iiyama ProLite B2403WS

iiyama ProLite B2403WS

iiyama ProLite B2403WS

iiyama zaoferowała swój pierwszy 24-calowy, panoramiczny monitor LCD, którego ekran dysponuje rozdzielczością z nawiązką spełniającą wymagania stawiane odbiornikom Full HD. Rozdzielczość rzeczywista matrycy wynosi 1900x1200 pikseli, a jej proporcje to 16:10. Niestety, iiyama nieco poskąpiła na panel i zastosowała tani model TN. Cierpi na tym odwzorowanie barw, zyskują za to gracze, których ucieszy bardzo krótki czas reakcji, wynoszący około 3 ms. Kąty widzenia, według producenta, wynoszą 160/170 stopni (pion/poziom). W rzeczywistości są zaskakująco dobre, jak na model TN. Wysoki jest także kontrast, który w ustawieniach domyślnych monitora wynosi 630:1. Po uruchomieniu funkcji dynamicznej regulacji kontrastu współczynnik rośnie do 1050:1, a po wprowadzeniu optymalnych ustawień monitora i wyłączeniu tego gadżetu spada do 558:1, co również jest dobrym wynikiem.

HDMI w standardzie

Monitor ma w zamyśle producenta służyć nie tylko do pracy, ale również rozrywki. Rozdzielczość pozwala mu pełnić funkcję telewizora wyświetlającego filmy z dysków Blu-ray czy HD DVD. Pomoże w tym złącze HDMI, obsługujące także protokół zabezpieczeń HDCP. Do monitora bez problemu podłączysz zewnętrzny odtwarzacz DVD z wyjściem HDMI. Niestety, komputer wtedy trzeba będzie podłączyć analogowym kablem VGA, bo na tylnym panelu są tylko te dwa gniazda. Przydałoby się jeszcze dodatkowe wejście cyfrowe, np. DVI. Monitor ma wbudowane głośniki i wygodnie umieszczone z boku obudowy wejście słuchawkowe minijack. iiyamę ProLite B2403WS można wyróżnić za wyjątkowo równomierne podświetlenie matrycy - ponad 93 procent to wynik znakomity. Balans kolorów nawet w ustawieniach standardowych jest stosunkowo dobry. W komplecie otrzymasz kabel HDMI - DVI, który ułatwia połączenie monitora z większością kart graficznych niewyposażonych w wyjścia HDMI.

iiyama ProLite B2403WS

Werdykt PCWK

Jasność 300 cd/m 2

Kontrast 2000:1 (dynamiczny)

Czas reakcji 3 ms

Kąty widzenia (pion/poziom) 160/170 stopni

Informacje Iiyama

tel. 0800449262,http://www.iiyama.pl

Cena 2450 zł