iiyama dla profesjonalistów

Firma iiyama wprowadza na rynek nowy model 19-calowego monitora CRT przeznaczonego dla użytkowników profesjonalnych.

iiyama dla profesjonalistów
Według danych producenta, iiyama HM903DT A wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 x 1440 - w rzeczywistości monitor osiąga jednak rozdzielczość 2048 x 1536 przy odświeżaniu 80 Hz. Osoby zajmujące się obróbką zdjęć na pewno docenią także możliwość sprzętowej korekcji gamma oraz płaski kineskop Diamondtron 2, w którym poziom jasności obrazu zmieniać można poprzez łatwe w obsłudze menu ekranowe.

HM903DT A, należący do segmentu Professional Range, poszczycić się może takimi parametrami jak: zakres częstotliwości poziomej 30-132 kHz, częstotliwość pionowa 50-200 Hz , pasmo przenoszenia na poziomie 345 MHz. Rozdzielczość optymalna dla tego modelu to 1600 x 1200 przy maksymalnym odświeżaniu 104Hz. Monitor wyposażony jest również w funkcję high-brightness, która umożliwia łatwe przełączanie pomiędzy trzema poziomami jasności obrazu w przedziale 95 - 285 cd. W stosunku do poprzednika w nowym modelu zastosowano nowszy kineskop - Diamondtron U2 ze zmniejszoną plamką 0,24 mm.

Dzięki możliwości korekcji gamma, monitor idealnie nadaje się do zastosowania w środowisku DTP. Podczas korekcji gamma jasność poszczególnych kolorów ustalana jest w ich wzajemnej korelacji w ten sposób, że następuje zmiana kontrastu pomiędzy poszczególnymi kolorami. W modelu HM903DTA możliwe jest także ustawienie standardu sRGB. Dzięki temu kolory wyświetlane na ekranie odpowiadają kolorom rzeczywistym i możliwa jest kalibracja każdego koloru osobno bez wpływu na kolor biały. W stopce producent umieścił głośniki oraz rozdzielacz USB.

Sugerowana przez producenta cena detaliczna brutto wynosi 1799 PLN.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: