iiyama wydaje 27-calowy monitor dla wymagających

Wysoka jakość wyświetlanego obrazu oraz pokaźne rozmiary monitora powinny sprawić, że głównymi zainteresowanymi jego zakupem mogą być profesjonalni graficy. Przeciętny użytkownik raczej się na niego nie skusi m.in. z uwagi na cenę. Jest ona jednak dość konkurencyjna w porównaniu z cenami innych monitorów tej klasy.

iiyama X2775HDS

iiyama X2775HDS to monitor LED o przekątnej ekranu 27 cali. Wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD i wyposażony jest w matrycę VA (szeroki kąt widzenia + wysoki kontrast). Producent zapewnia, że gwarantuje on doskonałą gradację kolorów (24-bit True Color) oraz kąt widzenia 178 stopni w pionie i poziomie.

Współczynnik kontrastu nowego monitora firmy iiyama to 3 000 : 1 (kontrast typowy) i 5 000 000 : 1 ACR (kontrast dynamiczny). Jego czas reakcji wynosi 8 ms, a jasność 250 cd/m2. X2775HDS dysponuje trzema wejściami sygnału: HDMI, DVI-D oraz D-Sub. Posiada też 4 złącza USB i wejście słuchawkowe. Zgodność ze standardem VESA umożliwia jego zawieszenie na ścianie.

Mariusz Kuczyński, Dyrektor Generalny iiyama Polska mówi, że seria X to sprzęt dla wymagających, a zwłaszcza dla wszystkich zajmujących się profesjonalnie grafiką. Monitor LED X2775HDS ma się nadawać do takich celów szczególnie dobrze z racji swoich rozmiarów. Jego sugerowana cena detaliczna to 1399 PLN.