inFamous 2 - potężne moce, nowe wybory i masa możliwości

inFamous 2 trafi do polskich sklepów już 10 czerwca. Chcesz już teraz dowiedzieć się o nowych rozwiązaniach jakie przygotowali twórcy? Jakiego rodzaju wyborów będzie musiał dokonać Cole? Zapraszamy do zapowiedzi inFamous 2.

inFamous 2 jest sequelem sandboksowej, efektownej gry akcji tworzonej przez programistów ze studia Sucker Punch Productions. Nasz główny bohater, Cole McGrath, trafia do nowego miasta (New Marais), do którego przybył w celu znalezienia potężnego źródła mocy.

Dodatkowe siły są mu niezbędne do tego, by pokonać swojego największego przeciwnika - okrutną Bestię. Niestety, nowe władze New Marais nie ułatwią naszemu herosowi zadania i bardzo często będą uprzykrzać mu życie.

Skoro jesteśmy już przy wrogach to warto zaznaczyć, że w inFamous 2 nie zabraknie także typowych potworów. Tych nie dość, że ma być całe mnóstwo i zaatakują w najmniej odpowiednich momentach, to jeszcze znajdziemy wśród nich prawdziwe "rarytasy".

Na jednym z pokazów, producent zaprezentował istotę noszącą bardzo sugestywną nazwę - Behemoth. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, co do jej gabarytów - przeogromna oraz szalenie niebezpieczna.

W inFamous 2, Cole będzie mógł wybrać dwie ścieżki rozwoju - dobrą oraz złą. Jeśli zdecydujemy się sprzymierzyć z byłą agentką NSA, Lucy Kuo, otrzymamy od niej w zamian specjalne umiejętności bazujące na żywiole zimna. Oczywiście mamy też drugą opcję: posłuchać Nix'a i w zamian zgłębić tajemnice mocy ognia.

W inFamous 2 Cole będzie dysponował kilkoma niezwykle efektownymi umiejętnościami.

W inFamous 2 Cole będzie dysponował kilkoma niezwykle efektownymi umiejętnościami.

Oprócz nauki dodatkowych umiejętności, Nix oraz Lucy, pomagać nam będą w poszczególnych misjach. To, której z tych osób posłuchamy, będzie miało bezpośredni wpływ na rozgrywkę oraz fabułę inFamous 2. Przykład: dom pełen zakładników. Jeśli postąpimy zgodnie ze wskazówkami Lucy, uratujemy wszystkich i bezpiecznie oddalimy się z zagrożonego terenu.

Rozwiązanie Nix'a przypadnie do gustu osobom preferującym bardziej efektowną rozgrywkę: wysadzamy cały budynek i w efekcie pozbywamy się zarówno przestępców jak i niewinnych zakładników.