iriver SPINN trafił do polskich sklepów

Na półki polskich sklepów trafił przenośny odtwarzacz multimedialny - iriver SPINN. Urządzenie wyposażone w nietypowy system nawigacji zwraca na siebie uwagę między innymi za sprawą 3,3-calowego, dotykowego ekranu AMOLED.

Odtwarzacz o wymiarach 99,5 x 50 x 10,7 mm waży 70 gramów. Został wyposażony w 3,3-calowy, dotykowy ekran AMOLED (Advanced-Matrix Organic Light-Emitting Diode) o rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Według zapewnień producenta generuje on jasny obraz o wysokim współczynniku kontrastu oraz kątach widzenia na poziomie 180 stopni. Do sterowania urządzeniem wykorzystywany jest nietypowy system nawigacji o nazwie IRIVER SPIN SYSTEM. Funkcjonuje on w oparciu o pokrętło z wbudowanym przyciskiem. Poruszając nim prawą ręką, a jednocześnie dotykając ekranu lewą, można bardzo szybko przeglądać zawartość pamięci urządzenia. Zmiana położenia pokrętła następuje skokowo i jest potwierdzana kliknięciem.

iriver SPINN trafił do polskich sklepów

irivier SPINN - przenośny odtwarzacz multimedialny z 3,3-calowym, dotykowym ekranem AMOLED

iriver SPINN obsługuje popularne formaty audio (MP3, WMA, OGG, APE, FLAC, ASF), wideo (MPEG, WMV), grafiki (JPEG) oraz tekstu (TXT). Może także pełnić rolę cyfrowego dyktafonu, radia FM, a dzięki wbudowanemu tunerowi w standardzie T-DMB sprawdzi się również jako przenośny telewizor. Zapewnia ponadto obsługę gier flash.

Do przesyłania danych wykorzystywany jest port USB 2.0. Odtwarzacz może także komunikować się z innymi urządzeniami, w tym z zewnętrznymi głośnikami, za pośrednictwem połączeń Bluetooth. W pełni naładowany akumulator umożliwia ciągłe odtwarzanie muzyki przez 24 godziny lub oglądanie filmów przez około 5 godzin. Warto dodać, iż obudowa wykonana z wysokiej jakości aluminium wpływa zarówno na atrakcyjny wygląd, jak i zmniejsza podatność sprzętu na uszkodzenia mechaniczne.

W sprzedaży dostępne są modele z pamięcią o pojemności 4 oraz 8 GB. Ich ceny kształtują się na poziomie 649 zł (4 GB) i 799 zł (8 GB). Produkt jest objęty dwuletnią gwarancją.