isido.pl - twoje projekty w Sieci

isido.pl to serwis do zarządzania projektami online, który pośredniczy w utrzymywaniu wzajemnej komunikacji między usługodawcami a zleceniodawcami.

Informacje: isido.pl Cena: 39 lub 95 zł / miesiąc Ocena: 7,5

Autorzy kierują swoją usługę głównie do firm i osób związanych zawodowo z informatyką, Internetem, poligrafią, DTP, projektowaniem artystycznym, czyli - ogólnie rzecz biorąc - świadczących usługi, których efektem są publikacje (elektroniczne i papierowe). Mogą to więc być np. graficy, programiści, webmasterzy, redaktorzy, copywriterzy, tłumacze, osoby zajmujące się składem komputerowym itp.

Firmy o wieloosobowym składzie, mające dużo klientów, rejestrując się w serwisie mogą przyporządkować wybrane zlecenia konkretnym osobom lub grupom - w ten sposób można łatwo utworzyć spersonalizowane kanały wymiany informacji między firmą a klientem lub tylko w obrębie zespołu realizującego dany projekt.

Zarejestrowanie konta jest równoznaczne z otrzymaniem adresu internetowego w dowolnie wybranej subdomenie (według schematu: twoja_nazwa.isido.pl) oraz dostępu do rozbudowanego panelu zarządzania. To w nim tworzymy projekty, dodajemy nowych współpracowników i grupy robocze, modyfikujemy bazę kontrahentów, śledzimy bieżące raporty, czytamy i odpowiadamy na wiadomości, a przede wszystkim określamy kryteria przyjętych zleceń, wiążąc je z określonymi osobami i wyznaczając terminy umów. W tym ostatnim pomaga harmonogram zadań - atrakcyjnie wyglądający kalendarz projektu, w którym można wyznaczyć najważniejsze etapy pracy (tzw. kamienie milowe).

isido.pl - panel zarządzania

isido.pl - panel zarządzania

Poufność przesyłanych informacji gwarantuje bezpieczny protokół SSL. Niestety, dane przechowywane na kontach isido.pl nie są ani zaszyfrowane, ani zbackupowane, są więc narażone na potencjalny atak, jak również mogą zostać zwyczajnie utracone, np. wskutek awarii dysku serwera.

Autorzy isido.pl oferują dwa rodzaje kont, rozliczane w trybie abonamentowym. Konto podstawowe, w cenie 39 zł miesięcznie, pozwala zarządzać maksymalnie pięcioma projektami i przechowywać w archiwum dowolną ilość ukończonych zadań. Konto zaawansowane, za które trzeba płacić 95 zł miesięcznie, nie ma żadnych ograniczeń - można w nim utworzyć dowolnie dużo projektów.

Niezależnie od wybranej wersji abonamentu użytkownik ma możliwość bezpłatnego przetestowania usługi przez pierwszy miesiąc, mając przez ten czas dostęp do wszystkich funkcji oferowanych w ramach wybranego konta.

Plusy:

  • łatwa obsługa
  • pełna komunikacja i kontrola projektów w jednym miejscu
  • szczegółowe raportowanie czasu pracy

Minusy:

  • dość wysoka cena
  • brak zabezpieczeń przechowywanych danych

Podsumowanie: prosty, niewymagający szkolenia personelu, serwis do zarządzania projektami, dobry na doraźne potrzeby, bez specjalnych "luksusów", ze słabym poziomem zabezpieczeń.


Zobacz również