isoHunt.com na celowniku MPAA

Kanadyjski serwis isoHunt.com stał się kolejnym celem antypirackich działań stowarzyszenia MPAA (reprezentującego interesy przemysłu filmowego). Przedstawiciele organizacji zarzucili operatorowi serwisu, że jego działania naruszają prawa autorskie i złożyli w sądzie pozew przeciwko niemu.

Strona isoHunt.com nie udostępnia filmów ani muzyki - serwis oferuje za to możliwość pobierania plików .torrent, ułatwiających kopiowanie materiałów filmowych i muzycznych z sieci BitTorrent. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy tego typu pozew złożony przez Motion Picture Association of America - organizacja już od miesięcy prowadzi zdecydowane działania antypirackie, polegające m.in. na zamykaniu serwisów oferujących pliki .torrent.

Gary Fung - 23-letni właściciel isoHunt.com - nie zamierza jednak się poddać. Fung chce stawić w sądzie czoła MPAA - "Chcemy wykazać, iż twierdzenia MPAA [czyli przede wszystkim zarzut piractwa - red.] są całkowicie bezpodstawne" - tłumaczy operator serwisu. Przedstawiciele organizacji mówią z kolei, iż próbowali negocjować z Fungiem, ale nie był on zainteresowany prowadzeniem rozmów.

Fung postanowił nagłośnić całą sprawę - dlatego też chętnie występuje w telewizji (był m.in. gościem wiadomości w jednym z najpopularniejszych kanadyjskich kanałów telewizyjnych). Dodatkowo operator isoHunt.com opublikował treść korespondencji prowadzonej przez niego z MPAA - udowadniając tym samym, że przedstawiciele MPAA mijają się z prawdą twierdząc, że nie podjął on prób negocjacji.

Serwishttp://isoHunt.com na razie działa - co więcej, w ostatnich dniach odnotował on zdecydowany wzrost liczby użytkowników.