jOBS: premiera wkrótce. Ashton Kutcher jak brat bliźniak Steve'a Jobsa

Biograficzny film o charyznatycznym szefie Apple, Steve'ie Jobsie, będzie miał wkrótce premierę na festiwalu filmowym Sundance.


Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja o planach nakręcenia filmu biograficznego o życiu zmarłego ponad rok temu twórcy potęgi Apple, czyli Steve'ie Jobsie. O ile jednak tego, że taka produkcja prędzej, czy później powstanie można było być pewnym, o tyle jednak spore kontrowersje wzbudził wybór aktora, który miał się wcielić w postać wielbionego przez miliony wizjonera. Okazało się bowiem, że będzie nim Ashton Kutcher.

jOBS - kilka słów

Film będzie nosił tytuł jOBS i przedstawi życie Jobsa w latach 1971-2000. Jego reżyserią zajmuje się Joshua Michael Stern, natomiast scenariusz przygotował Matt Whiteley. Wystąpią w nim: Josh Gad, Dermot Mulroney, Lukas Hass, Matthew Modine i J.K. Simmons.

Premiera wkrótce

Dla wszystkich, którzy czekają na film mamy dobrą informację. Magazyn Vanity Fair poinformował właśnie, że jego premiera będzie miała miejsce podczas festiwalu filmowego Sundance (17-27 stycznia 2013 r.). Co więcej, zaprezentował również kilka zdjęć, dzięki którym możemy się przekonać, że przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd Ashton Kutcher jest idealnym kandydatem do swojej roli. Dla mnie jego podobieństwo do Jobsa (przynajmniej na poniższych zdjęciach) jest wręcz szokujące:

jOBS: premiera wkrótce. Ashton Kutcher jak brat bliźniak Steve'a Jobsa

Steve Jobs

jOBS: premiera wkrótce. Ashton Kutcher jak brat bliźniak Steve'a Jobsa

Ashton Kutcher jako Steve Jobs

To nie jedyna biografia

Na koniec warto dodać, że oprócz filmu jOBS powstaje także drugi film o tej samej tematyce. Jego reżyserem jest Aaron Sorkin, który będzie pracował w oparciu o biografię Steve'a Jobsa, którą napisał Walter Isaacson.