jetAudio 8.0 - multimedialny kombajn

jetAudio ptrafi zrobić z muzyką i filmami praktycznie wszystko. To rozbudowany program do kompleksowej obsługi multimediów. Za jego pomocą zgrasz utworzy na dysk, stworzysz wygodną bibliotekę, odtworzysz pliki audio i wideo, a nawet nagrasz je na płytę

Werdykt PC Worlda

jetAudio 8.0

Jeżeli nie przeszkadza ci brak polskiej wersji językowej i niestandardowy sposób obsługi program zaskoczy cię swoimi możliwościami. Dzięki wszechstronności i bogatemu zestawowi różnych funkcji bez problemu zastąpi wiele różnych oferowanych oddzielnie aplikacji i narzędzi

Zalety

- rozbudowany menedżer multimediów

- dostęp do internetowych rozgłośni radiowych

- narzędzia do zgrywania i zapisywania muzyki

- duża liczba obsługiwanych formatów

- wbudowany serwer multimediów

Wady

- brak polskiej wersji językowej

- ograniczenia w tworzeniu plików MP3 w wersji bezpłatnej

- miejscami kłopotliwa obsługa

Cena: bezpłatny

Info: jetAudio 8.0

jetAudio to program do kompleksowej obsługi plików multimedialnych. Zawiera odtwarzacze plików audio oraz wideo, narzędzia do zgrywania nagrań na dysk oraz rozbudowany menedżer muzyki i filmó w. Potrafi konwertować dane pomiędzy różnymi formatami i nagrywać je na krążkach CD.

jetAudio to nie tylko rozbudowany odtwarzacz, który radzi sobie bez problemu z większością dostępnych formatów muzycznych i wideo. To również rozbudowany menedżer multimediów. Program automatycznie wyszukuje na dysku filmy i muzykę i gromadzi ją we własnej bibliotece. Dla każdego nagrania wyświetla podstawowe informacje o czasie trwania, formacie, standardzie kodowania oraz oczywiście tytule, autorze, wykonawcy czy albumie. Pozwala na wygodne przeszukiwanie danych czy tworzenie własnych list odtwarzania. Umożliwia dostęp do serwis oferujących muzykę a także witryn z internetowymi rozgłośniami radiowymi.

Program pozwala zgrywać muzyką z płyt i zapisywać ją w różnych formatach. Może także posłużyć, jako konwerter nagrań. Potrafi tworzyć krążki z plikami audio i nagrywać multimedia na płyty. Za pomocą jetAudio uruchomisz również niewielki serwer mediów strumieniowych. Narzędzie potrafi wizualizować odtwarzane nagrania i daje pełną kontrolę nad procesem odsłuchu. Ma wbudowane funkcje karaoke, precyzyjny korektor brzmienia oraz wiele filtrów audio i wideo. Umożliwia edycję tagów zapisanych w plikach multimedialnych. Obsługuje napisy dodawane do filmów a także internetową bazę danych nagrań muzycznych CDDB.

W najnowszej wersji jetAudio 8.0 dodano możliwość wyświetlania tak zwanych dymków podpowiedzi dla plików wideo wysokiej rozdzielczości mts, m2t i m2ts. Wprowadzono także poprawki do używanych przez program dekoderów audio i wideo. Zmienił się filtr napisów. Czcionka jest teraz mniejsza. Dla niektórych formatów napisów można zmieniać dodatkowo jej styl. Standard m2ts obsługuje PGS czyli strumień graficzny wykorzystywany do wyświetlania napisów. Użytkownicy będą również zadowoleni z możliwości wykorzystania rozdziałów w standardach MKV i MP4. jetAudio nie odmawia ró wniez współpracy z plikami list odtwarzania Blu-ray (MPLS). Zmieniono także sposób funkcjonowania odtwarzacza podczas korzystania z filtrów dźwiękowych. Po wyłączeniu dane nie są poddawane tak zwanemu upsamplingowi czyli sztucznemu zwiększaniu częstotliwości próbkowania. Odtwarzacz nie sprawia już problemów w trakcie zmiany ścieżek i podczas obsługi ścieżek audio nagranych za pomocą kamer cyfrowych Canona.

Odtwarzacz jest bezpłatny ale w trakcie instalacji proponuje umieszczenie w systemie dodatków , które nie są potrzebne do jego prawidłowego działania. Nie zawiera także modułu zgrywania muzyki do formatu MP3. Aplikacja nie ma polskiej wersji językowej. Brak polskiego interfejsu utrudnia nieco obsługę, która miejscami jest niestandardowa.