kwout - internetowe wycinanki

Usługa internetowa służąca do szybkiego tworzenia wycinków stron WWW i publikowania ich drogą e-mailową lub w dowolnych witrynach i serwisach społecznościowych.

Informacje: kwout.com Cena: bezpłatny Ocena: 7,3

Czasem zdarza się znaleźć w Sieci jakąś ciekawą informację w postaci krótkiego tekstu lub zabawnej grafiki czy filmu, ale trudno jest przekazać ją komuś dalej, bo strona ma bardzo długi adres albo jest dynamicznie aktualizowana i nie ma pewności, czy za dzień lub dwa znaleziony element będzie jeszcze w tym samym miejscu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie graficznego zrzutu strony bądź jej fragmentu i przesłanie go do potencjalnych odbiorców. I tu właśnie z pomocą przychodzi kwout. Nazwa ta, utworzona w nawiązaniu do ang. quote - cytat, oddaje sposób działania usługi.

kwout - internetowe wycinanki

kwout sam robi zrzut ekranu wskazanej strony i wycina z niego zaznaczony fragment.

Chcąc wyciąć do pliku graficznego jakiś fragment strony WWW, najpierw kopiujemy jej adres i wklejamy go do przeznaczonego na ten cel paska w serwisie kwout. Następnie klikamy przycisk kwout, co powoduje automatyczne wykonanie zrzutu ekranowego zamówionej strony. Wygenerowana grafika jest domyślnie zmniejszona do 75% wielkości oryginału, ale jeśli zachodzi potrzeba, można to skorygować za pomocą suwaka, tworząc wersję w skali 1:1 albo pomniejszoną o połowę. Teraz zaznaczamy myszką fragment, który nas szczególnie interesuje i wycinamy go, klikając przycisk Cut Out. Po tym zabiegu kwout przenosi nas do kolejnego okna, w którym określamy gdzie wycinek ma zostać opublikowany. Podstawowy (domyślny) wariant to publikacja na blogu lub stronie WWW. Dostajemy od razu odpowiedni kod, który trzeba tylko wkleić do kodu HTML strony. W tym przypadku wycinek można dodatkowo upiększyć, zaokrąglając narożniki albo dodając efekt cienia. Co więcej, wybierając opcję Add a video comment to this można do niego dołączyć własny komentarz filmowy, o ile oczywiście posiadamy jakąkolwiek kamerę. Pozostałe możliwości to: automatyczna publikacja wycinka w jednym z osiemnastu serwisów społecznościowych (niestety nie ma wśród nich naszej-klasy), poczta elektroniczna lub wysłanie do dalszej obróbki do jednego z dwóch edytorów graficznych online (Any Canvas, Pixlr).

kwout - internetowe wycinanki

Tutaj ustalasz gdzie i w jakiej postaci powędruje twój wycinek.

Autorzy projektu udostępniają bezpłatną wtyczkę do Firefoksa, która pozwala na wycinanie dowolnych fragmentów stron WWW bez konieczności odwiedzania serwisu kwout. Wtyczka radzi sobie nawet z "trudnymi" stronami - zbudowanymi przy użyciu technologii Flash lub zawierającymi filmy, takimi jak YouTube.

Plusy:

  • dużo różnych wariantów publikacji wycinków
  • możliwość dołączania komentarzy filmowych
  • łatwa obsługa

Minusy:

  • brak polskiej wersji językowej

Podsumowanie: szybki i wygodny sposób na tworzenie i publikowanie wycinków stron WWW, nie wymagający żadnego programu poza przeglądarką.