live.linuX-gamers - gratka dla graczy

Pojawiła się wersja 0.9 dystrybucji Linuksa przeznaczonej specjalnie dla graczy - live.linuX-gamers. Jej twórcy zrobili wszystko, by użytkownik mógł cieszyć się efektownymi grami 3D w systemie spod znaku pingwina, i to bez naruszania istniejącej instalacji systemu Windows.

Pierwsza dostępna publicznie edycja live.linuX-gamers opiera się na ArchLinuksie i zajmuje 2,4 GB. Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać obraz ISO, wypalić go na płycie DVD, a następnie uruchomić z niej komputer.

W systemie znalazły się następujące gry: BzFLag, Enemy Territory, Glest, Nexuiz, Sauerbraten, Torcs, Tremulous, True Combat: Elite, Warsow oraz World of Padman. Twórcy live.linuX-gamers deklarują, że każda z nich została przetestowana i chodzi dobrze na komputerze z Athlonem XP 1800+, 512 MB pamięci i Radeonem 8500.

Zamknięte sterowniki do niektórych kart 3D NVIDII i ATI nie zostały zainstalowane, ale ich dodanie jest kwestią spędzenia trzech minut z systemem. Sterowniki open source są i działają. Jednak uruchamianie dystrybucji na komputerach z mniej niż 512 MB pamięci RAM lub ze zintegrowanym chipsetem graficznym Intel 945 (montowanym często w notebookach) nie jest zalecane.