m.LOTTO, aplikacja do sprawdzania wyników losowań

Sprawdziliśmy jak sprawuje się aplikacja m.LOTTO od Totalizatora Sportowego. Pozwala ona w wygodny sposób przejrzeć wyniki ostatnich losowań kilku różnych zakładów oraz przejrzeć archiwalne losowania z dowolnego okresu czasowego. Dysponuje także mapą najbliższych kolektur.


Lotto zawitało na smartfonach

Przed erą smartfonów sprawdzanie wyników losowań możliwe było tylko o określonej godzinie w telewizji, a przegapienie pięciu minut przeznaczonych dla Totalizatora Sportowego w ramówce sprawiało sporo problemów. Nieco później pojawiła się strona internetowa, dzięki której można było sprawdzić wyniki, jeśli zdarzyło się je przegapić. Jednak nowoczesne, mobilne, “inteligentne komórki" aż prosiły się o dedykowaną aplikację do sprawdzania wyników, z pominięciem niewygodnej przeglądarki internetowej w telefonie. Od pewnego czasu taki program jest dostępny w sklepie z aplikacjami dla smartfonów z Androidem Google Play i można ją odszukać pod nazwą m.LOTTO.

m.LOTTO, aplikacja do sprawdzania wyników losowań

Ekran wyników w aplikacji

Możliwości m.LOTTO

Aplikacja przeznaczona do sprawdzania wyników losowań Totalizatora Sportowego po uruchomieniu wita ekranem z dużym logo. Aby sprawdzić wyniki należy skorzystać z jednej z pięciu umieszczonych na górze ekranu aplikacji zakładek. Każda z nich odpowiada innego typu zakładom. Pośród nich znajduje się Lotto, Kaskada, JokeR, Multi Multi oraz MiniLotto, a nad nimi małe logo i znaczek “i". Ta ikonka pozwala ona na zgłoszenie autorom zauważonych błędów w aplikacji i sprawdzenie obecnie zainstalowanej wersji. Po przejściu do odpowiedniej zakładki pojawiają się daty oraz wyniki ostatnich losowań. Wyświetlana jest także wartość obecnej kumulacji. Oprócz samych wyników można podejrzeć ostatnie wygrane - ilość trafień i ich kwoty. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy wcisnąć klawisz “menu", który pozwala dotrzeć do bardziej zaawansowanych opcji programu.

Archiwum

Kolejne pozycje ukryte pod klawiszem “menu" to obszerne archiwum wyników. Pozwala ono przejrzeć tabelę ostatnich 30 losowań poprzedzających dziesiejszy dzień. Możliwy jest także dostęp do dużo szerszej bazy. Aby go uzyskać wystarczy wpisać odpowiednią datę i aplikacja wyświetli nam wyniki dla dowolnego okresu czasowego, też w liczbie 30 pozycji. Co nas nieco zaskoczyło i wprowadziło z początku w lekką konstrenację to fakt, że ich kolejność jest odwrotna niż w domyślnym widoku - od najnowszych do najstarszych. Mamy nadzieję, że twórcy poprawią to w kolejnej wersji programu, dzięki czemu aplikacja będzie prezentować się bardziej spójnie. Dość sporym minusem jest konieczność każdorazowego wpisywania daty po zmianie zakładki. Porównanie wyników wszystkich typów zakładów dla konkretnego przedziału czasowego jest przez to niepotrzebnie czasochłonne.

m.LOTTO, aplikacja do sprawdzania wyników losowań

Lokalizacja kolektur na mapie

Mapa kolektur

Wartą uwagi funkcją jest wbudowana w program mapa kolektur. Aplikacja wykrywa i pokazuje lokalizację użytkownika na podstawie odczytu czujnika GPS, a na wyświetlonej w samym programie mapie pokazane są zielone pinezki oznaczające lokalizację najbliższych kolektur. Niestety nie można wyeksportować ich do map Google, w celu wyznaczenia trasy lub zapisania lokalizacji na później. Jedynym sposobym jest ręczne przepisanie adres i wyszukanie go w aplikacji Mapy Google. Zabrakło także listy z adresami i odległością od użytkownika, nie zaznaczono także kolektury, która znajduje się najbliżej. Byłoby to bardzo pomocne, zwłaszcza w centrum miasta, gdzie kolektur znajduje się bardzo dużo.

Tylko odczyt wyników

Niestety, aplikacja nie pozwala na obstawianie i opłacenie zakładów Totalizatora Sportowego poprzez wybranie własnych liczb. Nadal musimy osobiście wybrać się do kolektury, a za pomocą m.LOTTO możemy jedynie ją wyszukać oraz sprawdzić ostatnie wyniki. Naturalnie nie jest to też aplikacja, która ma pomagać w typowaniu liczb na podstawie wyników historycznych. To, co nas nieco zaskoczyło to brak możliwości używania aplikacji w trybie poziomym, ale nie wpływa to znacząco negatywnie na wygodę korzystania z programu. Tryb pionowy całkiem nieźle radzi sobie z przedstawieniem danych. Aplikacja jest też bardzo prosta, pozbawiona efektów graficznych i płynnych animacji, jednak w pełni spełnia swoje zadanie. Działa przy tym bardzo płynnie i nie napotkaliśmy żadnych problemów lub nieczekiwanego zamknięcia programu.

Pobierz m.LOTTO

m.LOTTO udostępnione jest bezpłatnie. Chociaż w aplikacji wyświetlana jest reklama “2 szanse za 2zł" jest ona statyczna. Przez to nie jest możliwe kliknięcie w nią przez nieuwagę i przeniesienie do przeglądarki internetowej, co często zdarza się w bezpłatnych aplikacjach wyświetlających reklamy. Aplikacja od totalizatora sportowego dostępna jest oczywiście ze sklepu Google Play. Możecie pobrać m.LOTTO wyszukując nazwę programu w aplikacji sklepu lub na stronie internetowej Google Play, albo przejść od razu do odpowiedniej podstrony klikając w ten link.