m-ofensywa

Firmy Ericsson i Juniper Networks zainwestują 50 mln USD w firmę produkującą urządzenia na potrzeby telefonii komórkowej.

Ericsson i Juniper Networks planują wejście na rynek urządzeń trasujących ruch internetowy w różnego rodzaju sieciach komórkowych. W tym celu, kosztem 50 mln USD, przedsiębiorstwa utworzą wspólną firmę dostarczającą sprzęt sieciowy dla dostawców Internetu oraz operatorów telefonii komórkowej, również standardu UMTS. Firmy poinformowały, że ich celem jest połączenie wiedzy i doświadczeń Ericssona z dziedziny przenośnych protokołów internetowych z rozwiązaniami firmy Juniper na polu systemów routowania IP w ten sposób, aby "zbudować most łączący bezprzewodowe sieci głosowe z sieciami IP do przesyłania danych, czyli z Internetem". Na ostatniej konferencji prasowej szefowie firm ogłosili, iż do Ericssona będzie należeć 60% nowej firmy, pozostała część do Junipera.

"W roku 2003 liczba użytkowników Internetu wyniesie ponad 1,2 mld. Połowa z nich będzie korzystała z sieci poprzez urządzenia przenośne, pozostali będą

używali połączeń kablowych. Naszym celem jest połączenie tych dwóch grup" - powiedział Torbjorn Nilsson, wiceprezes jednego z działów Ericssona.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących