mLAN Yamahy w Mac OS X

Apple oświadczyła, że Mac OS X będzie wspierał opartą na FireWire technologię mLAN, opracowaną przez firmę Yamaha.

Technologia mLAN opracowana przez firmę Yamaha pozwala na szybką transmisję cyfrowych plików audio i oparta jest na standardzie FireWire.

Yamaha zaoferowała programistom Mac OS X licencję na protokół mLAN za pomocą którego można kierować przesyłem cyfrowego audio oraz kontrolować proces tworzenia muzyki na jednym urządzeniu za pomocą pulpitu innego komputera. Zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie mLAN może pracować oddzielnie lub w zespole z innymi komputerami czy urządzeniami mLAN połączonymi portami FireWire.

'FireWire został zaakceptowany przez producentów urządzeń peryferyjnych takich jak kamery cyfrowe czy dyski zewnętrzne o dużej pojemności, które wymagają szybkiej transmisji danych. Ukazujący się pod koniec lutego 2001 Mac OS X w pełni wspiera technologię mLAN, która jest według nas najlepszym sposobem obsługi audio za pomocą FireWire', oświadczył Clent Richardson z Apple.

Zaoferowany przez Yamahę mLAN Licensing Program umożliwia programistom korzystanie z logo, specyfikacji i odpowiednich patentów związanych z technologią mLAN. Koszt dostępu do programu wynosi 1,800 USD, a roczna opłata 900 USD.

www.yamaha.co.jp


Zobacz również