macOS 10.15 może umożliwić wykorzystanie iPad'a, jako zewnętrznego monitora

Nowa funkcja jest podobna pod względem funkcjonalności do wyświetlacza Luna Display.

Jeżeli jesteś użytkownikiem ekosystemu Apple od lat i korzystasz z komputera Mac posiadasz za pewne również iPad'a (najprawdopodobniej nie najnowszego). Czy złym sposobem byłoby wykorzystanie go, jako małego dodatkowego monitora do twojego komputera Mac? Możesz skorzystać z dedykowanego rozwiązania Luna Display, ale 9to5Mac informuje, że Apple pracuje nad podobną funkcją, która ma zostać zaprezentowana wraz z nowym macOS 10.15.

macOS 10.15 może umożliwić wykorzystanie iPad'a, jako zewnętrznego monitora

Źródło: Apple.com

Cytując "ludzi zaznajomionych z rozwojem systemu macOS w wersji 10.15", 9to5Mac twierdzi, że funkcja, o kryptonimie Sidecar, pozwoli użytkownikom komputerów Mac wysłać dowolne okno aplikacji na zewnętrzny wyświetlacz, którym może być iPad. macOS 10.15 będzie miał nowe menu, które aktywuje się po najechaniu na przycisk maksymalizacji okna aplikacji, pokazując opcje rozszerzenia okna na cały ekran,lub przeniesienia go na zewnętrzny wyświetlacz.

Jeśli iPad obsługuje rysik Apple Pencil, możesz użyć go jako urządzenia wejściowego. Może to być przydatne w aplikacjach graficznych, gdzie można rysować na iPadzie tak, jak w przypadku tabletu Wacom.

macOS 10.15 może umożliwić wykorzystanie iPad'a, jako zewnętrznego monitora

Źródło: macworld

Brakuje na razie szczegółowych informacji na temat tego, w jaki sposób firma Apple umożliwi użytkownikom podłączenie iPad'a jako dodatkowy monitor dla komputera Mac. Produkt Luna Display wykorzystuje adapter sprzętowy, który podłącza się do komputera Mac za pomocą złącza USB typu C lub mini DisplayPort. Następnie łączy się bezprzewodowo i przesyła obraz wideo do iPada. W przypadku rozwiązania od Apple funkcja ta ma być dostępna bez żadnych dodatkowych urządzeń. Będzie to rozwiązanie zaimplementowane tylko i wyłącznie na poziomie oprogramowania. Być może firma z Cupertino zaprezentuje to rozwiązanie podczas Światowej Konferencji Deweloperów WWDC, która odbędzie się w dniach od 3 do 7 czerwca w San Jose w Kalifornii (USA). Zawsze podczas pierwszego dnia Apple prezentuje najnowsze wersje systemów operacyjnych dla swoich urządzeń oraz demonstruje nowe funkcje, które zostaną udostępnione użytkownikom jesienią. Następne dni są poświęcane na szkolenia dla deweloperów, aby zaznajomić ich z możliwościami wykorzystania nowych funkcjonalności zawartych w systemach.