macOS 12.1 jeszcze w grudniu - co z Universal Control?

Nadchodząca aktualizacja macOS Monterey powinna w końcu dodać oczekiwaną funkcję SharePlay, ale co z Universal Control? Kiedy możemy spodziewać się nowego oprogramowania?

Apple wprowadziło an rynek nową wersję systemu operacyjnego macOS Monterey 25 października 2021 roku. Ponad miesiąc po debiucie oprogramowanie nadal nie posiada kluczowych funkcji, którymi gigant z Cupertino chwalił się na czerwcowej konferencji prasowej.

SharePlay w macOS Monterey
Źródło: apple.com

SharePlay w macOS Monterey

Źródło: apple.com

Użytkownicy komputerów Mac w dalszym ciagu czekają na Universal Control - możliwość sterowania komputerem i tabletem z jednego zestawu klawiatury i myszy - oraz SharePlay - odtwarzania treści multimedialnych podczas konferencji w FaceTime.

Zobacz również:

Zgodnie z najnowszymi informacjami SharePlay trafi do użytkowników sprzętu Apple razem z aktualizacją do macOS 12.1 Monterey.

Do sieci trafiły właśnie nowe informacje zawierające przewidywaną datę premiery stabilnej wersji systemu operacyjnego. Zgodnie z wiadomościami podanymi przez portal MacDailyNews oprogramowanie powinno pojawić się na rynku w poniedziałek 13 grudnia lub w środę 15 grudnia. Apple planuje wprowadzić SharePlay na komputery Mac przed świętami.

Niestety nadchodząca wersja systemu operacyjnego nadal nie pozwoli na skorzystanie z funkcji Universal Control.

Aktualizacja: 03 grudnia 2021 14:06