macOS 12 Monterey wyzerujesz jak iOS bez reinstalacji

macOS 12 Monterey zaoferuje nowe opcje przywracania do ustawień fabrycznych. W celu wyzerowania danych nie będziemy musieli już na nowo instalować systemu. Rozwiązanie zadziała tak, jak na smartfonach iPhone z iOS.

Deweloperzy właśnie odkryli kolejną funkcję systemu operacyjnego macOS 12 Monterey, którą Apple nie pochwaliło się na konferencji prasowej WWDC 2021. Mowa o nowym systemie przywracania komputerów Mac do ustawień fabrycznych.

Ekran konfiguracyjny macOS 12 Monterey

Ekran konfiguracyjny macOS 12 Monterey

Rozwiązanie swoim działaniem przypominać będzie system przywracania do ustawień fabrycznych, które od lat znamy z urządzeń mobilnych z iOS i iPadOS.

Zobacz również:

W ustawieniach systemu operacyjnego macOS 12 Monterey pojawi się opcja" Wymaż zawartość i ustawienia".

Apple dodało już opis działania nowego systemu przywracania komputerów Mac do ustawień fabrycznych na swoich stronach pomocy technicznej:

W Preferencjach systemowych dostępna jest teraz opcja usuwania z systemu wszystkich danych użytkownika i zainstalowanych przez niego aplikacji, z zachowaniem aktualnie zainstalowanego systemu operacyjnego. Ponieważ w systemach Mac z procesorem Apple lub układem T2 pamięć masowa jest zawsze szyfrowana, system jest natychmiast i bezpiecznie "wymazywany" przez zniszczenie kluczy szyfrujących.

Oznacza to, że w celu wyzerowania/przywrócenia do ustawień fabrycznych komputera Mac nie trzeba już będzie przechodzić do Recovery i pobierać nowego instalatora systemu operacyjnego macOS z sieci.

Wystarczy, że użytkownik otworzy Preferencje systemowe i wybierze stosowną opcję. Co ważne cały proces będzie również znacznie szybszy.

Funkcja Wymaż zawartość i ustawienia jest już dostępna w macOS 12 Monterey Developer Preview. Pojawi się również w publicznej becie, której premiera odbędzie się w lipcu.

Źródło: macrumors.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: