macOS Big Sur 11.3 w drodze. Apple naprawia ważny błąd!

Apple wprowadziło pierwszą wersję beta macOS Big Sur 11.3. Firma pozbyła się irytującego błędu oraz dodała jedną istotną z punktu widzenia graczy funkcję.

Zaledwie dwa dni po premierze finalnej wersji macOS Big Sur 11.2, Apple zdecydowało się na udostępnienie pierwszej wersji beta macOS Big Sur 11.3. Aktualizacja ucieszy posiadaczy komputerów z procesorem Apple M1 oraz graczy.

MacBook Air z procesorem Apple M1 i macOS Big Sur

MacBook Air z procesorem Apple M1 i macOS Big Sur

Apple ostatnimi czasy boryka się z pewnymi niedoróbkami na komputerach z procesorami Apple M1. Przypominamy, że aktualizacja macOS 11.2 Big Sur rozwiązywała problemy z połączeniem Bluetooth. W międzyczasie okazało się, że po synchronizacji komputera wyposażonego w procesor Apple M1 z urządzeniem mobilnym od Apple nie da się uruchamiać aplikacji napisanych z myślą o iOS oraz iPadOS.

Problem ten zostanie rozwiązany w systemie operacyjnym macOS Big Sur 11.3, który jest aktualnie testowany.

Dodatkowo aplikacje napisane z myślą o tabletach iPad uruchamiane będą w większych oknach. Pojawi się także specjalna sekcja w Preferencja systemowych, która dotyczyć będzie aplikacji napisanych z myślą o iOS oraz iPadOS.

Z aktualizacji do macOS Big Sur 11.3 ucieszą się gracze. Podobnie, jak iOS 14.5, nowa wersja oprogramowania pozwoli na obsługę najnowszych kontrolerów od PlayStation 5 i Xbox Series S/X.

Apple przekazało, że aktualizacja poprawi działanie usługi Apple Music, przeglądarki Safari oraz Przypomnień.

W chwili obecnej nie wiemy, kiedy pojawi się finalna wersja oprogramowania. Stanie się to zapewne dopiero za kilka tygodni.

Zapoznaj się z naszą recenzją macOS Big Sur.

Źródło: techradar.com