macOS Monterey może pojawić się bez flagowej funkcji!

Apple oznaczyło Universal Control jako funkcję beta. Oznacza to, że może nie zostać dołączona do finalnej wersji macOS Monterey.

W Cupertino nie wszystko idzie zgodnie z planem. Apple w dalszym ciągu nie wydało finalnej wersji systemu operacyjnego macOS Monterey, który jest testowany od końca czerwca 2021 roku. Dodatkowo zmiany w 10 wydaniu beta sugerują, że finalna wersja pojawi się bez flagowej funkcji. Mowa o Universal Control - rozwiązaniu, które pozwala kontrolować komputery Mac i tablety iPad z wykorzystaniem tych samych akcesoriów peryferyjnych.

Universal Control jako funkcja beta
Źródło: 9to5ma.com

Universal Control jako funkcja beta

Źródło: 9to5ma.com

W macOS Monterey Beta 10 Apple postanowił oznaczyć funkcję Universal Control jako betę. Nie wróży to nic dobrego, ponieważ system operacyjny powinien pojawić się jako aktualizacja już w przyszłym tygodniu.

Zobacz również:

Universal Control pozwala sterować iPadami oraz komputerami Mac z wykorzystaniem jednej myszy i klawiatury.

Przed premierą nowych komputerów MacBook Pro wprowadzono pewnie zmiany w Preferencjach systemowych. Od teraz Universal Control to funkcja pozostająca w stadium beta.

Spodziewamy się, że to działanie spowoduje, że funkcja nie zostanie w pełni dopracowana do momentu premiery pierwszej finalnej wersji macOS Monterey. System powinien zadebiutować już za kilka dni. Szczegółowe informacje zostaną podane na najbliższej konferencji w poniedziałek - 18 października 2021 roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: