magicolor 4695MF - wielofunkcyjny laser dla biur

Konica Minolta wprowadziła na polski rynek nowe kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne - magicolor 4695MF. Nowość pozwala na sieciowe drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie.

Urządzenie wielofunkcyjne magicolor 4695MF - co podkreśla producent - cechuje się niewielkimi gabarytami i przeznaczone jest do pracy w małych i średnich biurach. Wyposażone zostało w standardzie w moduł druku dwustronnego oraz automatyczny dwustronny podajnik dokumentów (o pojemności 250 arkuszy). Dzięki zastosowaniu technologii drukowania w systemie tandem dostarcza w ciągu minuty 24 czarno-białe/kolorowe strony A4.

Sprzęt obsługuje papier o gramaturze do 210 g/m2 (umożliwia to przygotowanie różnego rodzaju druków biurowych, formularzy i etykiet) oraz wyposażony został w interfejs sieciowy 10-Base-T/100-Base-TX Ethernet oraz port USB 2.0.

Wbudowany skaner przetwarza do 24 oryginałów na minutę i oferuje zaawansowane funkcje skanowania za pośrednictwem sieci (skanowanie do wiadomości e-mail, lokalizacji FTP i SMB oraz skanowanie zgodne ze standardami TWAIN i WIA, z zapisem w formatach PDF, JPEG i TIFF). Umożliwia również zapis skanowanych treści bezpośrednio na pendrivie. Warto również wspomnieć o oprogramowaniu Link Magic oraz udostępniającym funkcję OCR programie PaperPort.

Nowość może również służyć jako wydajny faks. Pozwala na skorzystanie z funkcji PC-fax, która zapewnia możliwość wysyłania faksów bezpośrednio z komputera, bez potrzeby ich wcześniejszego drukowania oraz funkcji automatycznego przekazywania faksów na adres poczty elektronicznej (można dzięki temu poznać ich treści przed podjęciem decyzji o wydrukowaniu).

magicolor 4695MF korzysta z tonera Simitri HD, który - jak czytamy w informacji prasowej - "gwarantuje naturalną reprodukcję obrazów o wysokim i niskim nasyceniu, uzyskanie większej liczby odcieni i wyraźniejszego tekstu". Ofeuje rozdzielczość 600x600x4bit oraz system automatycznego rozpoznawania koloru (zapewnia ekonomiczne drukowanie).

Urządzenie zostało objęte 24-miesięczną gwarancją i wycenione na 2988 zł netto.

Więcej informacji można znaleźć na witrynie producenta.