myTouch 3G z Androidem oficjalnie

T-Mobile oficjalnie zapowiedziała, że premiera nowego smartfona działającego na platformie Android od Google odbędzie się pod koniec lipca. Urządzenie o nazwie myTouch 3G stanie się tym samym oficjalnym następcą modelu G1. Główną różnicą w stosunku do poprzednika będzie brak klawiatury fizycznej w telefonie.

myTouch 3G z Androidem oficjalnie

myTouch 3G z Androidem

T-Mobile oficjalnie potwierdziło doniesienia prasy w sprawie nadchodzącej premiery myTouch 3G. Jeśli jesteście już znudzeni tematem iPhone 3G S, Palm Pre lub innych smartfonów, które mogą z nimi konkurować, to możliwe, że myTouch 3G jest właśnie dla was.

myTouch 3G zaoferuje ekran dotykowy QVGA o przekątnej 3,2 cali. Urządzenie posiadać będzie wyłącznie klawiaturę wirtualną - dostosowującą się do pozycji pionowej lub horyzontalnej w zależności od położenia - oraz przyciski nawigacyjne. Smartfon wyposażony zostanie również w odtwarzacz MP3 zintegrowany ze sklepem Amazon oraz aparat 3,2 megapiksela.

Dzięki aktualizacji oprogramowania Android 1.5, użytkownicy będą mogli nagrywać wideo. Gotowe materiały będzie można wgrać bezpośrednio do serwisu YouTube (analogicznie do oprogramowania iPhone 3.0). T-mobile zapowiedziało, że tym razem zamierza znacznie bardziej wypromować możliwości personalizacyjne, które oferuje Android.

myTouch 3G trafi do przedsprzedaży 8 lipca. Pierwsze przesyłki ze smartfonami powinny trafić do klientów pod koniec miesiąca. Urządzenie będzie kosztować 200 dolarów w kontrakcie na 2 lata, czyli tyle samo co iPhone 3G S z 16GB lub Palm Pre.