'n' - pierwszy kanał filmowy w HD

Już jutro, 7 grudnia, w ramach platformy telewizyjnej 'n' uruchomiony zostanie pierwszy w Polsce kanał filmowy dostępny w wysokiej rozdzielczości (HD) - MGM. Nadawane w nim filmy dostępne będą w polskiej wersji językowej.

Przedstawiciele 'n' zapowiadają, że wśród filmów emitowanych w MGM znajdą się wkrótce m.in. "Wściekły byk", "Nocny kowboj", "Parszywe dranie", "Powrót do domu", czy "Kandydat". Kanał dostępny będzie nie tylko w HD, ale także w standardowej rozdzielczości.

"Mamy zaszczyt przedstawić polskim widzom pierwszy w tym kraju kanał filmowy w formacie HD. Jesteśmy też dumni, że kanał ten opatrzony jest wyśmienitą marką MGM. Zainteresowanie technologią wysokiej rozdzielczości w Polsce wraz ze stale rosnącą sprzedażą odbiorników telewizyjnych HD i HD Ready, wzrasta bardzo dynamicznie" - mówi Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.

Warto wspomnieć, że kanał MGM w HD zostanie uruchomiony w Polsce miesiąc po starcie MGM na Węgrzech, Rumunii, Czechach i Słowacji.

Zapraszamy do Centrum wiedzy o HDTV!

Wszystkich czytelników, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o telewizji wysokiej rozdzielczości, zapraszamy do naszego serwisu, poświęconego telewizji nowej generacji - http://HDTV.idg.pl . Znaleźć tam można m.in. testy sprzętu, opisy usług, najświeższe doniesienia ze świata HD, porady, materiały audio oraz wideo, a także forum dyskusyjne.

Więcej informacji o telewizji wysokiej rozdzielczości znajdziecie w serwisie HDTV.IDG.pl

Przypomnijmy, że pierwsza polska platforma telewizyjna oferująca programy w rozdzielczości HD - "n" - wystartowała dwa miesiące temu (pisaliśmy o tym w tekście "HDTV już niedługo nad Wisłą!"). Uruchomienie własnych kanałów HD zapowiedziały już także Cyfra+ oraz Polsat Cyfrowy.