nVIDIA Quadro G-Sync - dodatkowa wydajność

Firma nVIDIA wprowadza do sprzedaży opcjonalną kartę dodatkową, komplementarną wobec obecnych standardów Genlock/Framelock. Podłączony do karty nVIDIA Quadro FX 4400 moduł Quadro G-Sync ma zapewnić, jak przekonuje producent - jeszcze wyższą wydajność wizualizacji obrazu.

nVIDIA Quadro G-Sync

nVIDIA Quadro G-Sync

Karta Quadro G-Sync przeznaczona jest do zwiększenia wydajności komputerowych symulacji, a także do profesjonalnych zastosowań CAD i DCC. Warunkiem koniecznym do jej działania jest posiadanie nVIDIA Quadro FX 4400.

Quadro G-Sync została stworzona w taki sposób, aby można było ją zainstalować w dowolnym slocie w obrębie 6 cali od złącza G-Sync karty FX 4400. Ponadto, wszystkie dane oraz zasilanie pobierane są bezpośrednio z Quadro FX 4400.

Przypomnijmy, że system Framelock umożliwia synchronizację kanałów wyświetlania pochodzących z różnych stacji roboczych, tworząc jeden wielki "ekran wirtualny". Obsługiwany jest on przez wielosystemowy klaster, co daje możliwość dowolnego skalowania wydajności. Natomiast standard Genlock umożliwia synchronizację wyjścia graficznego ze źródłem zewnętrznym (jest szeroko stosowany w produkcji filmowej i przekazach telewizyjnych).

Quadro FX 4400 wyposażona jest w dwa złącza RJ-45 i jedno genlock BNC, co ułatwia aktualizację sprzętu. Posiada dwa wyjścia cyfrowe i jedno złącze stereo, dysponuje także pamięcią G-DDR3 512 MB.

nVIDIA Quadro G-Sync - wymagania systemowe:

Karta NVIDIA Quadro FX 4400

System operacyjny: Windows XP, Windows 2000 lub Linux

Minimum 256MB pamięci systemowej

Procesor: Intel Pentium 4 lub AMD Opteron

PCI-Express

1 wolny slot (karta G-Sync pracuje w dowolnym slocie).


Zobacz również