nano - nowy, chudy iPod

Wczoraj odbyła się oficjalna prezentacja najnowszego produktu firmy Apple - przenośnego odtwarzacza audio iPod nano, znacznie mniejszego nawet od iPoda mini. Wraz z nim zaprezentowano nowy telefon komórkowy Motoroli, wyposażony w oprogramowanie iTunes.

Nowy iPod jest wyjątkowo "chudy" - urządzenie jest grubości ołówka i waży zaledwie 42 g. Przedstawiciele Apple mówią, że jest ono o 80% mniejsze od standardowego iPoda i o 62% mniejsze od iPoda mini.

iPod nano

iPod nano

Odtwarzacz dostępny będzie w dwóch wersjach, różniących się pojemnością wbudowanej pamięci - użytkownik będzie miał do wyboru wersję 2 GB lub 4 GB. iPod nano wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz (z funkcją Screen Lock, dzięki której nikt oprócz właściciela nie będzie miał dostępu do menu odtwarzacza). Wersja 4 GB kosztować ma 250 USD, zaś 2 GB - 200 USD.

Koncern Apple zaprezentował wczoraj również telefon komórkowy Motorola Rokr, wyposażony w oprogramowanie iTunes (uruchamiane specjalnym przyciskiem), kolorowy wyświetlacz, aparat fotograficzny oraz możliwość przechowania w pamięci około 100 plików audio. Urządzenie komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza USB. Telefon ma wbudowane głośniki stereofoniczne, zaś w zestawie znajdą się słuchawki, mogące również pełnić funkcję zestawu słuchawkowego. Ceny urządzenia na razie nie podano.

Więcej informacji: Apple.

Aktualizacja: 05 października 2005 16:23

Firma Karen Notebook S.A. poinformowała, że w wybranych salonach iPod nano będzie dostępny jeszcze przed oficialną polską premierą.

W Polsce, urządzenie będzie dostępne w cenach:

model 2GB: 999 PLN

model 4GB: 1199 PLN


Zobacz również