nazwa.pl i home.pl znów w czołówce. Konkurencja daleko w tyle

EURid opublikował informacje na temat domen z zarejestrowanych z końcówką eu. Okazuje się, że nazwa.pl i home.pl obsługują ogromną część tego typu adresów.

EURid to organizacja non-profit wyznaczona przez Komisję Europejską jako rejestr nazw domen, który obsługuje domenę najwyższego poziomu .eu oraz jej inne warianty. Jak wynika z udostępnionych przez nią danych, firmy nazwa.pl oraz home.pl obsługują ponad połowę adresów z końcówką .eu, które zostały zarejestrowane przez polskich operatorów. Jest to ogromna przewaga na tle konkurencji. Warto wyróżnić także takie podmioty jak Consulting Service oraz Cyber_Folks, których udział przekracza 10 %.

Należy podkreślić, że dane od EURid są jedynymi publicznie prezentowanymi informacjami na temat liczby domen, które są obsługiwane przez naszych rodzimych operatorów.

Zobacz również:

  • Wymienne baterie powrócą do telefonów? Dzięki UE jest to całkiem możliwe

A jak wypadamy na tle Europy? Prezentowane dane udostępniane są publicznie dla wszystkich operatorów, którzy mają podpisaną umowę z organizacją. Okazuje się, że w TOP 3 krajów, które mogą pochwalić się największą liczbą domen z końcówką .eu są Niemcy, Francuzi i Holendrzy. Polska firma NetArt Register, która należy do nazwa.pl została sklasyfikowana na 21 miejscu wśród wszystkich krajów.

Co oznacza .eu na końcu adresu? Jest to krajowa domena najwyższego poziomu dla Unii Europejskiej. Każda organizacja, przedsiębiorstwo czy też jednostka, która jest usytuowana na terenie Unii Europejskiej, w Islandii, Norwegii i Lichtensteinie, może zarejestrować domenę z końcówką .eu choćby po to, aby podkreślić swój międzynarodowy charakter.

Zobacz także: Uważaj, żeby tam nie wchodzić! Jak rozpoznać nieuczciwe strony


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: