neostrada - nie będzie zmian w limitach

W ubiegły czwartek opublikowaliśmy wywiad z Kornelią Matheą, zastępcą Dyrektora Dywizji Usług dla Domu w TP SA, w którym mowa była m.in. o obowiązujących w usłudze neostrada limitach przesyłu danych. Krótko później dotarły do nas listy od czytelników - użytkowników neostrady, którzy proponowali wprowadzenie pewnej ciekawej innowacji - tzn. zasady "przeniesienia" niewykorzystywanych limitów na kolejne miesiące. Postanowiliśmy zapytać TP SA, czy istnieje taka możliwość.

Nasze pytanie skierowaliśmy do Barbary Górskiej, rzecznika prasowego Telekomunikacji Polskiej. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla użytkowników neostrada - operator nie planuje wprowadzenie przechodzenia niewykorzystanych gigabajtów na kolejne miesiące...

"Limity transferu w neostradzie tp zostały ustalone po przeprowadzeniu analiz ruchu użytkowników usługi. Celem ich wprowadzenia była konieczność ograniczenia możliwości udostępniania usługi poza lokal użytkownika i tworzenia sieci osiedlowych w oparciu o neostradę tp. Wprowadzenie limitów transferu przyczyniło się w znaczący sposób do zmniejszenia liczby tychże sieci budowanych z wykorzystaniem usługi neostrada tp , a tym samym zwiększyło bezpieczeństwo świadczenia usługi i zagwarantowało lepszą jej jakość" - tłumaczy Barbara Górska.

Zobacz również:

  • Od dziś nowe obostrzenia z powodu koronawirusa. Omikron już w Polsce?

Co więcej, rzeczniczka firmy po raz kolejny podkreśla to, o czym mówiła w wywiadzie Kornelia Mathea - fakt, iż większość użytkowników nie dociera do limitów. "Poziom limitów jest na tyle wysoki, że ponad 90% użytkowników każdej opcji nie przekracza miesięcznego limitu. Większość operatorów oferuje usługi dostępu do Internetu z limitem transferu i operatorzy ci nie umożliwiają przechodzenia niewykorzystanych limitów na kolejne okresy rozliczeniowe" - mówi B. Górska.

Przedstawicielka TP zaznaczyła również, że użytkownicy, którym ustalone w limity transferu nie wystarczają, mają możliwość ich zwiększenia (za odpowiednią opłatą). "TP oferuje możliwość zwiększenia limitu transferu za jednorazową opłatą (9,91 zł brutto za dodatkowe 2 GB) - wielkość transferu wynikająca z takiego zwiększenia przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe aż do wykorzystania, przy czym w pierwszej kolejności rozliczany jest limit transferu związany z opcją usługi, a następnie limit dodatkowy" - podsumowuje Barbara Górska.

Zainteresowanym polecamy również naszą rozmowę z Kornelią Matheą, zastępcą Dyrektora Dywizji Usług dla Domu w Telekomunikacji Polskiej - "Co dalej z neostrada?".