progeCAD 2010 Professional (trial) - Profesjonalne narzędzie dla projektantów

Standardy wśród narzędzi do projektowania wyznacza AutoCAD. To jednak drogie narzędzie. Jeżeli szukasz tańszej ale nieustępującej możliwościami alternatywy zainstaluj progeCAD 2010.

progeCAD 2010

progeCAD 2010

Możliwości 45% 9
Ergonomia 25% 8
Wersja PL 20% 7
Wygląd 10% 9
Ocena końcowa 100% 8,4

progeCAD 2010 to profesjonalne narzędzie do projektowania 2D i 3D. Przyda się w trakcie tworzenia schematów elektrycznych, planów konstrukcyjnych, architektonicznych i mechanicznych, rzutów dwu i trójwymiarowych. Program został stworzony w ten sposób, by maksymalnie ułatwić projektantom korzystającym z AutoCADa naukę nowego narzędzia. Nie ustępuje on możliwościami znanemu konkurentowi, a oferowany jest w dużo niższej cenie. Wbudowana obsługa formatu DWG umożliwia zapis i odczyt plików .dwg i .dxf oraz zapewnia pełną zgodność z zasobami innych programów do projektowania. progeCAD jest także w pełni zgodny z Windows 7.

Aplikacja pozwala zapisywać pliki w formacie PDF i eksportować dane do narzędzi renderujących jak Blender, 3D Studio czy Pov-Ray. Zawiera własne narzędzia do renderingu i została zintegrowana z Google Earth. Wbudowana obsługa języków programowania Lisp, C++ i VBA umożliwia dostosowywanie programu do własnych wymagań.

Bogate biblioteki obiektów przyspieszą pracę każdego projektanta. Wśród ponad 11 tysięcy modeli znalazły się między innymi elementy architektoniczne, elektryczne, mechaniczne, a nawet meble. Jeżeli zajdzie taka potrzeba można do projektów importować grafikę rastrową.

Interfejs progeCAD jest po polsku ale w tłumaczeniu można znaleźć sporo błędów. W angielskiej wersji językowej pozostała pomoc do aplikacji. progeCAD 2010 został dostarczony do testów dzięki uprzejmości TTS Company. Wersja testowa działa 30 dni. Dostępny jest także progeCAD SMART - darmowy do użytku niekomercyjnego. Pełna wersja kosztuje 980 zł.

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- pełna zgodność z formatami i interfejsem AutoCAD
- współpraca z Windows 7
- bogata biblioteka obiektów
Wady:
- błędy w polskiej wersji językowej
- brak spolszczenia plików pomocy
progeCAD to bardzo dobra alternatywa dla drogiego AutoCADa. Zgodność formatów i sposobu obsługi ułatwi korzystanie z nowego narzędzia. Ogromnym atutem jest też o wiele niższa cena.

Pobierz: progeCAD 2010 Professional 2010 PL