progeCAD 2010 Professional (trial) - Profesjonalne narzędzie dla projektantów

Standardy wśród narzędzi do projektowania wyznacza AutoCAD. To jednak drogie narzędzie. Jeżeli szukasz tańszej ale nieustępującej możliwościami alternatywy zainstaluj progeCAD 2010.

progeCAD 2010

Możliwości 45% 9
Ergonomia 25% 8
Wersja PL 20% 7
Wygląd 10% 9
Ocena końcowa 100% 8,4
progeCAD 2010 to profesjonalne narzędzie do projektowania 2D i 3D. Przyda się w trakcie tworzenia schematów elektrycznych, planów konstrukcyjnych, architektonicznych i mechanicznych, rzutów dwu i trójwymiarowych. Program został stworzony w ten sposób, by maksymalnie ułatwić projektantom korzystającym z AutoCADa naukę nowego narzędzia. Nie ustępuje on możliwościami znanemu konkurentowi, a oferowany jest w dużo niższej cenie. Wbudowana obsługa formatu DWG umożliwia zapis i odczyt plików .dwg i .dxf oraz zapewnia pełną zgodność z zasobami innych programów do projektowania. progeCAD jest także w pełni zgodny z Windows 7.

Aplikacja pozwala zapisywać pliki w formacie PDF i eksportować dane do narzędzi renderujących jak Blender, 3D Studio czy Pov-Ray. Zawiera własne narzędzia do renderingu i została zintegrowana z Google Earth. Wbudowana obsługa języków programowania Lisp, C++ i VBA umożliwia dostosowywanie programu do własnych wymagań.

Zobacz również:

  • Facebook i Instagram – chcesz być modny? Znamy sposób

Bogate biblioteki obiektów przyspieszą pracę każdego projektanta. Wśród ponad 11 tysięcy modeli znalazły się między innymi elementy architektoniczne, elektryczne, mechaniczne, a nawet meble. Jeżeli zajdzie taka potrzeba można do projektów importować grafikę rastrową.

Interfejs progeCAD jest po polsku ale w tłumaczeniu można znaleźć sporo błędów. W angielskiej wersji językowej pozostała pomoc do aplikacji. progeCAD 2010 został dostarczony do testów dzięki uprzejmości TTS Company. Wersja testowa działa 30 dni. Dostępny jest także progeCAD SMART - darmowy do użytku niekomercyjnego. Pełna wersja kosztuje 980 zł.

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- pełna zgodność z formatami i interfejsem AutoCAD
- współpraca z Windows 7
- bogata biblioteka obiektów
Wady:
- błędy w polskiej wersji językowej
- brak spolszczenia plików pomocy
progeCAD to bardzo dobra alternatywa dla drogiego AutoCADa. Zgodność formatów i sposobu obsługi ułatwi korzystanie z nowego narzędzia. Ogromnym atutem jest też o wiele niższa cena.

Pobierz: progeCAD 2010 Professional 2010 PL