ratDVD w stacjonarnych odtwarzaczach?

Na stronie programu ratDVD, umożliwiającego skompresowanie zawartości płyty DVD do pojedynczego pliku, pojawiła się informacja, że jeden z producentów stacjonarnych odtwarzaczy DVD zamierza wyposażać swoje produkty w obsługę formatu .ratDVD.

O programie szerzej pisaliśmy w tekście "ratDVD - następca formatów DivX i Xvid?". Jego autorami są studenci z Uniwersytetu w duńskim Aarhus oraz Państwowego Uniwersytetu Elektrotechnicznego w Sankt Petersburgu. Zaletą aplikacji jest prosta obsługa - wystarczy wskazać źródło (czyli film), zdecydować, jakie elementy płyty mają zostać skopiowane (film, napisy, różne wersje językowe, dodatki), określić jakość docelowego pliku, a następnie wybrać polecenie 'Convert'. Taki plik, zawierający m.in. menu, a także wybrane przez użytkownika wersje napisów i ścieżki dźwiękowej, można później odtwarzać na komputerze PC lub ponownie nagrać na płytę DVD (po ponownym przekonwertowaniu).

W informacji opublikowanej na stronie http://ratdvd.dk nie podano, niestety, który z producentów zamierza wyposażyć swoje odtwarzacze w obsługę formatu ratDVD - na forach internetowych poświęconych aplikacji spekuluje się jednak, że może to być duńska firma Kiss Technology (znana z tego typu innowacji - odtwarzacze Kiss były jednym z pierwszych odtwarzających pliki Divx).

Więcej informacji:

http://www.ratdvd.dk


Zobacz również