realme 8 Pro z pierwszą aktualizacją po premierze. Lepiej ją zainstaluj!

Po zaledwie kilku dniach od polskiej premiery realme 8 Pro otrzymał sporą aktualizację. Warto ją zainstalować, ponieważ pozytywnie wpływa na kluczowe elementy smartfona.

Nowe modele smartfonów często chwilę po premierze otrzymują aktualizacje oprogramowania, które pozytywnie wpływają na wydajność i działanie niektórych elementów. Nie inaczej jest w przypadku realme 8 Pro. Smartfon otrzymał właśnie nową poprawkę, która pozytywnie wpływa na jakość zdjęć oraz prędkość działania czytnika linii papilarnych.

realme 8 Pro

realme 8 Pro

Nowe oprogramowanie układowe udostępniane jest w Indiach i wprowadza również poprawki zabezpieczeń datowane na 1 kwietnia 2021 roku. Identyczne oprogramowanie pojawi się na europejskich egzemplarzach za kilka-kilkanaście dni.

Zgodnie z informacjami z Indii, realme 8 Pro po aktualizacji znacznie lepiej radzi sobie z nagrywaniem materiałów wideo. Oprogramowanie poprawiło działanie systemu stabilizacji obrazu. Dodatkowo producent przyśpieszył działanie czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran oraz wydajność urządzenia w momencie, gdy akumulator jest prawie całkowicie rozładowany.

Oprogramowanie o numerze kompilacji RMX3081_11_A.28 waży 276 MB i dostępne jest jako aktualizacja OTA. W chwili obecnej polskie egzemplarze realme 8 Pro pracują pod kontrolą systemu o numerze kompilacji RMX3081_11_A.27.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji przejdź do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania.

Interesuje Cię realme 8 Pro? Zapoznaj się z naszym testem smartfona oraz aparatu.

Źródło: gadgets.ndtv.com