realme GT - dzięki szybkiemu ładowaniu SuperDart zapomnisz o powerbanku

Nie od dziś wiadomo, że wydajne smartfony trzymają na baterii krócej od swoich bardziej budżetowych braci. Na szczęście dzięki technologii superszybkiego ładowania możesz zapomnieć o powerbanku. Jak działa 65 W ładowarka SuperDart w realme GT?


realme GT to najnowszy flagowiec, który udowadnia, że smartfon z najwydajniejszymi podzespołami dostępnymi na rynku nie musi kosztować kilku tysięcy złotych. Bazowy model, który otrzymaliśmy do testów posiada 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Tak skonfigurowany realme GT ze szklanymi pleckami kosztuje 2299 zł. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wybrali nieco droższą wersję z 12 GB RAMu i 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Konfiguracja ta została wyceniona 2499 zł i dodatkowo oferuje świetnie wyglądające plecki wykonane ze skóry ekologicznej w kolorze żółtym.

realme GT z szybką ładowarką SuperDart

realme GT z szybką ładowarką SuperDart

Podczas testów (zapoznaj się z naszą recenzja) zwracałem uwagę na kompaktowe wymiary i niską wagę urządzenia. Najnowszy model od realme zaskakuje jednak nie tylko niewielką obudową i świetną wydajnością. Na pokładzie znajdziemy również spory akumulator o pojemności 4500 mAh z wydajnym, 65 W ładowaniem SuperDart.

Zobacz również:

Jak na codzień sprawdza się bateria w najnowszym realme GT?

realme GT - pojemna bateria idzie w parze z długimi czasami pracy

Flagowe podzespoły zawsze mają negatywny wpływ na czasy pracy na baterii. Najdroższe modele z ogromnymi ekranami o wysokiej rozdzielczości i topowymi procesorami zazwyczaj działają krócej od tańszych odpowiedników ze średniej półki cenowej.

Na szczęście producenci zdają sobie z tego sprawę i aktywnie szukają sposobów na rozwiązanie tego problemu. realme w modelu GT postawiło na duży akumulator o pojemności 4500 mAh. To spore jak na flagowy model ogniwo. Co ważne producent nie zapomniał również o superszybkim, 65 W systemie ładowania przewodowego.

Podczas naszego testu odtwarzania wideo (odtwarzanie zapętlonego pliku w rozdzielczości 720p w programie MXPlayer, głośność 50 procent, jasność wyświetlacza 50 procent, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS włączone) realme GT rozładował się po 13 godzinach i 34 minutach. To bardzo dobry rezultat. Inne flagowce takie jak na przykład Xiaomi Mi 11 wytrzymują krócej.

realme GT - dzięki szybkiemu ładowaniu SuperDart zapomnisz o powerbanku

Średnie czasy pracy ekranu podczas normalnego użytkowania na które składało się przeglądanie sieci, mediów społecznościowych, rozmowy telefoniczne oraz granie w mało wymagające gry wynosiły od 5 godzin (ekran 120 Hz i połączenie z siecią 5G) do nawet 8 godzin (ekran 60 Hz oraz połączenie z Wi-Fi)..

Wiemy już, że realme GT posiada wydajny akumulator, który spokojnie wystarczy na intensywny dzień użytkowania, a wieczorem powinniśmy mieć jeszcze kilkanaście-kilkadziesiąt procent zapasu.

Co jednak w momencie, gdy bateria się rozładuje, a my potrzebujemy szybko ją doładować? Wtedy z pomocą przychodzi autorski system ładowania SuperDart o mocy 65 W.

realme GT - superszybka ładowarka SuperDart przyda się w najmniej odpowiednim momencie

Najnowszy smartfon od realme jest w stanie ładować się z mocą maksymalną 65 W. Podobne zasilacze dostarczane są z nowoczesnymi laptopami, a to oznacza jedno - krótki czas ładowania.

Moc maksymalna ładowarki SuperDart to aż 65 W

Moc maksymalna ładowarki SuperDart to aż 65 W

Producent deklaruje, że realme GT naładujemy od 0 do 100% w zaledwie 35 minut. W praktyce rzadko kiedy będziemy potrzebowali ładować się tak długo. Ładowanie od 0 do 50% trwa niecałe 20 minut. Patrząc się na wyświetlacz ciężka nadążyć za przybywającymi procentami baterii.

realme GT podczas ładowania - animacja wyświetla status ładowania na ekranie blokady

realme GT podczas ładowania - animacja wyświetla status ładowania na ekranie blokady

Wystarczy zaledwie 10-15 minutowe ładowanie, aby energii wystarczyło nam do końca dnia lub na wieczorny trening.

Ładowarka SuperDart o mocy 65 W

Ładowarka SuperDart o mocy 65 W

realme GT - szybkie ładowanie nie oznacza nadmiernej degradacji baterii

Co ważne szybkie ładowanie o mocy 65 W nie spowoduje, że po kilku miesiącach użytkowania zostaniemy zmuszeni do wymiany naszego akumulatora. O odpowiednie parametry ładowania dba specjalny system ochronny składający się z pięciu elementów:

  • Zabezpieczenia przed przegrzaniem ładowarki
  • Identyfikacji statusu pracy ładowarki SuperDart
  • Ochrony przed przepięciami
  • Zabezpieczenia przed dostarczeniem zbyt dużej ilości energii do telefonu
  • Bezpiecznika baterii
Wpięta ładowarka nie zasłania dostępu do pozostałych portów

Wpięta ładowarka nie zasłania dostępu do pozostałych portów

Elementy te aktywnie dbają o to, aby smartfon ładował się z optymalnymi parametrami zalecanymi przez producenta.

realme GT z wpiętym kablem USB Typu A do USB Typu C

realme GT z wpiętym kablem USB Typu A do USB Typu C

realme GT - rozwiązania w oprogramowaniu również wpływają na czasy pracy na baterii

Nakładka realme UI 2.0 posiada funkcję oszczędzania energii. Użytkownik może ją łatwo wywołać z paska powiadomień.

Do wyboru mamy opcje klasycznego oszczędzania energii oraz intensywnego oszczędzania energii. Drugi tryb ogranicza wydajność procesora i pozwala uruchomić jedynie najbardziej potrzebne aplikacje.

Ustawienia baterii

Ustawienia baterii

Tryb intensywnego oszczędzania energii

Tryb intensywnego oszczędzania energii

Oprogramowanie automatycznie zamraża też aplikacje, które nie potrzebują aktywnie działać w tle. Całość uzupełnia ładowanie zwrotne o mocy 2,5 W, które pozwala podładować słuchawki True Wireless lub smartwatcha.

realme GT udowadnia, że szybkie ładowanie nie jest zarezerwowane dla najdroższych smartfonów

realme GT oferuje superszybkie ładowanie o mocy 65 W, które jeszcze rok lub dwa lata temu nie było dostępne nawet w najdroższych modelach konkurencyjnych producentów. Obecnie za nieco ponad 2000 zł otrzymujemy rewelacyjnego flagowca z procesorem Qualcomm Snapdragon 888, który dodatkowo wyposażony jest w pojemną baterię i system szybkiego ładowania SuperDart. To elementy, które znacząco ułatwiają codzienne korzystanie z urządzenia.

Lądujące się realme GT

Lądujące się realme GT

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem realme GT koniecznie sprawdź naszą recenzję oraz porównanie realme GT z Xiaomi Mi 11.