realme Pad - pierwszy tablet realme już wkrótce?

Najnowsze informacje pozwalają przypuszczać, że już wkrótce doczekamy się pierwszego urządzenia mobilnego z dużym ekranem od chińskiego producenta.

W ostatnich latach coraz większa liczba producentów elektroniki rezygnowała z tworzenia tabletów, uważając ten segment rynku za nieatrakcyjny. Tymi, którzy wciąż je produkowali byli Apple, Samsung oraz Huawei. Ostatni rok i pandemia koronawirusa sprawiły jednak, że coraz większa liczba użytkowników zaczęła sięgać po tablety. Większe zapotrzebowanie na urządzenia mobilne z dużym ekranem powoduje, że część producentów wróciła do tworzenia tego typu urządzeń, a, jak w przypadku realme, niektórzy postanowili wypuścić na rynek swoje pierwsze tablety.

Tego, że tablet od realme jest w drodze jesteśmy już niemal pewni. Wszystko za sprawą Francisa Wonga, głównej osoby zajmującej się marketingiem realme w Indiach oraz Europie. Wong na swoim Twitterze spytał obserwujących czy nazwa „realme pad” byłaby odpowiednia. Nie zagłębił się jednak w żadne szczegóły. Po otrzymaniu wielu odpowiedzi zdecydował się na krótką sondę wśród obserwujących:

Takie informacje pochodzące od wysoko postawionego pracownika realme pozwalają przypuszczać, że już niedługo możemy usłyszeć oficjalnie doniesienia na temat pierwszego tabletu chińskiego producenta. Co ciekawe, realme najprawdopodobniej nie będzie planować wypuszczenia tabletu na swój rodzimy rynek, ze względu na dość duża konkurencję w postaci produktów Apple, Samsunga, czy Lenovo. Jeżeli jednak zdecyduje się na obecność na chińskim rynku, zapewne stanie się to pod marką Oppo.

Warto także wspomnieć, że w zeszłym miesiącu realme upubliczniło globalnie ankietę dotyczącą preferencji użytkowników w kwestii laptopów. Czy możemy więc spodziewać się nie tylko tabletu, ale także komputera przenośnego od realme?

Zobacz także: Wyciek podczas WWDC 2021! Czego nie mieliśmy oglądać?